Jaunumi
FOTO: Robežsargs Jānis Juliks

Valsts robežsardzes atmiņu stāstu akcijas redkolēģija ir saņēmusi robežsardzes veterāna majora Jāņa Julika atmiņu stāstu.

Majors J.Juliks ir pieredzējis robežsardzes virsnieks, kas dienestā bija kopš tā izveidošanas 1991.gadā. Savulaik, no 1998.gada 1.aprīļa līdz 10.decembrim, majors Jānis Juliks bija Valsts robežsardzes priekšnieka ģenerāļa Gunāra Dāboliņa vietnieks un vadīja Valsts robežsardzes Galveno pārvaldi, bet no 1998.gada 11.decembra līdz 2000.gada 21.jūnijam bija arī Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldes priekšnieks.

Atmiņu stāstā robežsardzes veterāns dalās ar savu pieredzi iestājoties Robežsargu brigādē. Tas bija laiks, kad sabiedrībā virmoja patriotisma noskaņa un daudzi patriotiski noskaņotie Latvijas pilsoņi vēlējās kļūt par Latvijas aizstāvjiem. J.Juliks bija viens no pirmajiem brīvprātīgajiem robežsargiem, kurš nozīmīgu dzīves daļu veltīja Robežsardzes dienestam.

Atmiņu stāstā majors atklāj, cik sarežģīta un nopietna bija kandidātu atlase Robežsardzes pirmsākumos un kādi bija jāpilda atlases pārbaudījumi?

 

Visi iesūtītie atmiņu stāsti atrodami VRS tīmekļvietnes sadaļā Aktualitātes un Valsts robežsardzes koledžas tīmekļvietnes sadaļā „Valsts robežsardzes atmiņu stāstu akcija „Es – Valsts robežsardzē”.

Ar nepacietību gaidīsim jaunus atmiņu stāstus, kas mums pavērs jaunas Latvijas Valsts robežsardzes vēstures lappuses!

Sagatavoja:

Dace Zariņa

Valsts robežsardzes koledžas Robežsardzes vēstures izpētes nodaļas vecākā speciāliste

tālr. 64603679

e-pasts: dace.zarina@rs.gov.lv