Informācija aktualizēta 25.10.2021.

Pašapliecinājums un pārvietošanās ierobežojumi

No šī gada 21. oktobra līdz 14. novembrim nakts stundās ir spēkā pārvietošanās ierobežojumi jeb stingra mājsēde. Tas nozīmē, ka laika posmā no plkst. 20.00 līdz plkst. 5.00 iedzīvotājiem ir pienākums uzturēties savās dzīvesvietās mājsaimniecības ietvaros, tai skaitā samazināt tiešus kontaktus ar citiem cilvēkiem! Ja dzīvesvieta vai uzturēšanas vieta ir jāatstāj attaisnojošu iemeslu dēļ, obligāti ir jāaizpilda pašapliecinājums.

Mājsēdes laikā pārvietoties var tikai neatliekamas vajadzības dēļ un aizpildot apliecinājumu un līdzi ņemot pasi vai eID karti:  

  • Personas, kuras dodas uz vai no darba vai dienesta vietas un veic darba vai dienesta pienākumus.
  • Tie, kam nepieciešama medicīniskā palīdzība, arī veterinārā medicīniskā palīdzība.
  • Neatliekamo pakalpojumu sniedzēji un saņēmēji, kā arī nakts dežūrās klātienē strādājošie, kuru darba specifika liedz strādāt attālināti.

Apliecinājumu aizpilda katra persona individuāli. Apliecinājums ir jāaizpilda pirms telpu pamešanas! 

Plašāka informācija Valsts policijas tīmekļa vietnē.

Robežšķērsotāju ievērībai!!!

Valsts robežsardze informē, ka no 16. jūnija ir būtiski atvieglota ieceļošanas kārtība Latvijā tām personām, kuras var uzrādīt Covid-19 sertifikātu, kas apliecina pabeigtu vakcināciju vai pārslimošanas faktu.

Detalizētu skaidrojumu par ieceļošanas un uzturēšanās noteikumiem Latvijā Covid-19 ierobežojošo pasākumu ietvaros var apskatīt Valsts robežsardzes izstrādātajā ieceļošanas un uzturēšanās luksofora tipa tabulā.

Valsts robežsardze vērš uzmanību, ka šajā tabulā apkopotā informācija ir attiecināma tikai uz ieceļošanu Latvijā. Tas nozīmē, ka jebkura persona var brīvi izceļot no valsts, ievērojot vispārējo robežšķērsošanas kārtību un nacionālās rekomendācijas par ceļošanu uz augsta riska valstīm.

Individuālu atļauju šķērsot ārējo robežu izņēmuma kārtā Valsts robežsardze var piešķirt tikai tiem ārzemniekiem, kas ieceļo saskaņā ar tabulā apkopotajiem ierobežojumiem.

2021. gada 24. augustā Ministru kabinets apstiprināja noteikumu projektu "Grozījumi Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikumos Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai"". Tā mērķis ir papildināt to valstu sarakstu, kuru izsniegtie derīgie Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas apliecinājumi ir uzskatāmi par atbilstošiem ieceļošanai Latvijā.

Sākot ar 1. septembri Latvijā bez papildu ierobežojumiem varēs ieceļot no Amerikas Savienotajām Valstīm, Austrālijas Savienības, Izraēlas Valsts, Jaunzēlandes un Kanādas personas, kuras būs vakcinējušas ar Eiropas Zāļu aģentūras vai līdzvērtīgu regulatoru reģistrētu vai Pasaules Veselības organizācijas atzītu vakcīnu vai pārslimojušas Covid-19 un tām būs atbilstošs apliecinājums.

Šis apliecinājums varēs nebūt sadarbspējīga digitālā Covid-19 sertifikāta formā kā tas ir Eiropas Savienības dalībvalstīs. Noteikumi atļāva līdz 1.septembrim ar apliecinājumu, kurš nav sadarbspējīgs, ieceļot tikai no Apvienotās Karalistes, savukārt grozījumi paredz, ka šādi ieceļot no Apvienotās Karalistes varēs arī pēc 1. septembra.

Tabula aktualizēta 12.10.2021.

Valstu saslimstības rādītāji ar Covid-19 pieejami SPKC tīmekļvietnē.

 

No 16. jūnija tiks atvieglotas prasības ieceļošanai Latvijā no ārvalstīm

​​​No trešdienas, 16. jūnija, tiek atcelts nebūtisku ceļojumu aizliegums, prasība veikt Covid-19 testu un doties pašizolācijā, ieceļojot Latvijā, ja persona var uzrādīt digitālo Covid-19 sertifikātu, kas apliecina pabeigtu vakcināciju vai pārslimošanas faktu.

Šodien, 15. jūnijā valdība apstiprināja Satiksmes ministrijas virzītos grozījumus Ministru kabineta noteikumos Nr. 360 Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai., ar ko tiek  atcelta virkne prasību ieceļošanai Latvijā, ja persona ar digitāla sertifikāta palīdzību var pierādīt, ka ir veikusi vakcināciju pret Covid-19 vai to pārslimojusi pēdējā pusgada laikā.

Palielinoties vakcinācijas aptveres rādītājiem un samazinoties saslimstībai ar Covid-19, Ministru kabinets pieņēma lēmumu atcelt tās epidemioloģiskās drošības prasības, ko nav nepieciešams attiecināt uz pilnībā vakcinētām vai pārslimojušām personām.

Pārejas periodā līdz 1. septembrim digitālajam sertifikātam pielīdzināmu dokumentu angļu vai izceļošanas valsts valodā varēs uzrādīt vai nu papīra formātā, vai elektroniski (viedierīcē).

Grozījumi arī nosaka, ka bērniem līdz 12 gadu vecumam, ieceļojot Latvijā, nav jāuzrāda negatīvs tests, savukārt attiecībā uz pašizolāciju uz viņiem attieksies tādi paši nosacījumi kā uz viņu pavadoņiem: ja bērnu pavadošā personai nav jāatrodas pašizolācijā, tad tā nav jāievēro arī bērnam. Taču 10 dienas pēc ieceļošanas šiem bērniem nebūs ļauts kontaktēties ar personām ārpus savas mājsaimniecības, apmeklēt publiskus pasākumus, bērnu kolektīvus, doties uz nometni, skolu vai bērnudārzu, kā arī neizmantot sabiedrisko transportu.

Turpmāk, lai kādu valsti atzītu par epidemioloģiski drošu, tās pēdējo 14 dienu saslimšanas kumulatīvais rādītājs nedrīkst pārsniegt 75 gadījumus uz 100`000 iedzīvotājiem līdzšinējo 50 gadījumu vietā.

Vakcinētām un pārslimojošām personām nebūtiska ceļojuma aizliegums uz Latviju, prasība veikt testu pirms un pēc ceļojuma, kā arī pašizolācijas prasība saglabājas, tikai ceļojot no valstīm, kurās ir īpaši augsts risks sabiedrības veselībai (“Emergency brake” regulējums).

Personām bez Covid-19 sertifikāta (nevakcinētajiem, nepārslimojušiem, bez negatīva testa) atļauti nebūtiski ceļojumi no ES, EEZ, Šveices, Apvienotās karalistes un zema riska trešajām valstīm, taču nevakcinētām personām pirms ceļošanas jāveic tests un pēc ierašanās jādodas pašizolācijā. Atgriežoties no augsta riska trešajām valstīm, šīm personām papildus jāveic arī tests pēc ierašanās Latvijā.

Informāciju sagatavoja Satiksmes ministrija

Biežāk uzdotie jautājumi saistībā ar ieceļošanu Latvijā vakcinētām vai pārslimojušām personām un pārējiem
Skatīt vairāk

Atbildes uz jautājumiem par valsts robežas šķērsošanu iegūsi, zvanot uz Valsts robežsardzes diennakts informatīvo tālruni +371 67075616, savukārt atbildes uz citiem ar Covid-19 saistītiem jautājumiem var iegūt, zvanot uz Covid-19 vienoto informatīvo diennakts tālruni 8345.