Jaunumi
Covidpass.lv

Jau kopš 7.decembra Valsts robežsardze veic pastiprinātu imigrācijas kontroli uz atsevišķiem ceļiem iekšējo robežu tuvumā. Uz lielajiem autoceļiem 24 stundu režīmā tiek veiktas pārbaudes sadarbībā ar zemessargiem, savukārt uz mazākiem ceļiem izvietotas mobilās patruļas un atbalstu robežsargiem sniedz Valsts policija.

Šobrīd ik dienu iekšējo robežu tuvumā vidēji tiek pārbaudītas 2000 līdz 3000 Latvijā ieceļojošās personas, taču vēl aizvien ne visas valstī ieceļojošās personas ir informētas par elektroniskās apliecinājuma anketas iesniegšanas obligātumu. Kā liecina VRS statistikas dati vidēji 14 % gadījumu šī obligātā prasība nav izpildīta.

Valsts robežsardze atgādina, ka visiem, kuri ieceļo Latvijā, ir jāaizpilda elektroniskā apliecinājuma anketa vietnē “covidpass.lv”. Apliecinājuma aizpildīšana ir obligāta visiem ieceļotājiem, un tas ir jāveic ne agrāk kā 48 stundas pirms Latvijas robežas šķērsošanas.

 

Informāciju sagatavoja: Kristīne Pētersone

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore, tālrunis 67075739, mob. 28364592,e-pasts:kristine.petersone@rs.gov.lv