Statuss:
Īstenošanā

2022. gada 19.oktobrī Robežu pārvaldības programma Centrālajā Āzijā (BOMCA 10) oficiāli nodeva dažādus aktīvus Turkmenistānas Valsts robežsardzes dienestam, Valsts muitas dienestam, Lauksaimniecības un vides aizsardzības ministrijas Valsts veterinārajam dienestam.

Kopējā pirkuma cena ir 19 263 eiro. Turkmenistānas Valsts robežsardzes dienestam pēc speciālo K9 apmācības pasākumu pabeigšanas tika nodoti trīs suņi un apmācības aprīkojums.

No 2022. gada jūlija līdz oktobrim programma veica divas apmācības K9 instruktoriem sprāgstvielu meklēšanā un suņiem narkotiku meklēšanā. Pēc 12 nedēļu kursiem, kas notika ES valstīs, kinologi-instruktori ieguva prasmes, zināšanas un materiālus apmācību turpināšanai savās aģentūrās. Papildus visām izglītošanas materiāliem instruktori apmācībām saņēma iepriekš minētos suņus un aprīkojumu.

Tādējādi Turkmenistānas Valsts muitas dienests saņēma datortehniku, bet Turkmenistānas Lauksaimniecības un vides aizsardzības ministrijas Valsts veterinārais dienests saņēma trīs portatīvos datorus un četrus Wi-Fi rūterus. Šos aktīvus BOMCA 10 iegādājās, pamatojoties uz īpašu valstu partneru lūgumu  attiecīgo aģentūru tehniskās bāzes turpmākai stiprināšanai.

Sagatavoja:

Anželika Alika

VRS GP SSP Starptautiskās sadarbības un protokola nodaļa

tālr. 67913535

e-pasts: Anzelika.Alika@rs.gov.lv