Konstatētie pārkāpumi
FOTO: Covid tests

Svētku brīvdienās, 2. un 5. aprīlī, Valkā robežsargi konstatēja 13 Ukrainas pilsoņus, kuri robežsargiem uzrādīja viltotus Covid-19 testus.

Piektdien, 2. aprīlī, Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldes Vidzemes dienesta amatpersonas, veicot imigrācijas kontroli uz autoceļa A3, Valkā, apturēja kādu Volkswagen Transporter markas automašīnu, kurā konstatēja astoņus Ukrainas pilsoņus ar viltotiem Covid-19 testiem.

Personas sodītas pēc Administratīvo sodu likuma par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā trešā panta pirmās daļas ar 650 eiro katra.

Savukārt pirmdien, 5. aprīlī, robežsargi apturēja kādu Mercedes Benz Sprinter markas automašīnu, kurā konstatēja piecus Ukrainas pilsoņus ar viltotiem Covid-19 testiem.

Četras personas sodītas pēc Administratīvo sodu likuma par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā trešā panta pirmās daļas ar 500 eiro katra, savukārt automašīnas vadītājs sodīts ar 600 eiro naudas sodu.

Abos gadījumos lietas materiāli nodoti Valsts policijas amatpersonām, kuras uzsāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 275. panta pirmās daļas par dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga viltošanu, kā arī par viltota dokumenta, zīmoga vai spiedoga realizēšanu vai izmantošanu.

Sagatavoja:

Jolanta Babiško

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

tālr. 67075617, mob. 20364206

e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv