Statistika
FOTO: Ceļš un auto riepa

Pirmdien, 19. aprīlī, robežsargi uz autoceļa Krāslavas novadā pēc nesekmīga bēgšanas mēģinājuma aizturēja kādu vīrieti, kurš automašīnu vadīja bez derīgas transportlīdzekļa vadītāja apliecības, savukārt transportlīdzeklim nebija veikta valsts tehniskā apskate, kā arī nebija Obligātā civiltiesiskā apdrošināšana (OCTA).

Pirmdienas vakarā, veicot dienesta pienākumus, pierobežā uz ceļa Krāslava-Kaplava-Lielborne robežsargi pamanīja pārvietojamies BMW markas automašīnu, kuru vadītāja 1982. gadā dzimušais Latvijas nepilsonis. Uz robežsargu likumīgo prasību apturēt transportlīdzekli, tās vadītājs nereaģēja un turpināja kustību. Robežsargi uzsāka BMW vajāšanu, kuras rezultātā apstādināja transportlīdzekli, taču, robežsargiem pienākot pie automašīnas, tās vadītājs lielā ātrumā atkal uzsāka kustību un metās bēgt. Robežsargiem uzsākot pakaļdzīšanos, BMW vadītājs nespēja savaldīt automašīnu un nobrauca no ceļa braucamās daļas, kā rezultātā automašīna avarēja grāvī.

Pārbaudot personas un transportlīdzekļa datus, robežsargi atklāja, ka vīrietim ir atņemta transportlīdzekļa vadītāja apliecība, ir 11 aktīvi administratīvie sodi un ir piemērots drošības līdzeklis – uzturēšanās noteiktā vietā, savukārt transportlīdzeklim nav veikta tehniskā apskate un OCTA polise.

Lēmums par lietvedības uzsākšanu attiecībā uz personas ļaunprātīgu nepakļaušanos robežsargu likumīgajām prasībām tiks pieņemts trīs darba dienu laikā, savukārt pats likumpārkāpējs tālāko procesuālo darbību veikšanai nodots Valsts policijas amatpersonām.

Sagatavoja:

Jolanta Babiško

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

tālr. 67075617, mob. 20364206

e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv