Konstatētie pārkāpumi
FOTO: 50 eiro

Pirmdien, 26. aprīlī, robežsargi Terehovas robežkontroles punktā aizturēja kārtējo kukuļdevēju – piedāvājot kukuli 50 eiro apmērā, robežsargus mēģināja piekukuļot Grieķijas pilsonis.

Veicot valsts robežu šķērsojošo personu robežpārbaudi, robežsargi konstatēja kādu Latvijā ieceļojošu Grieķijas pilsoni, kurš vēlējās šķērsot valsts robežu pārkāpjot Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai noteiktos ierobežojumus.

Grieķijas pilsonis vērsās pie robežsargiem un verbāli piedāvāja kukuli 50 eiro apmērā, lai robežsargi ļautu šķērsot robežu neievērojot noteiktos ierobežojumus.

Par kukuļa piedāvāšanu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 323. panta pirmās daļas, kurš paātrinātā procesa kārtībā nodots Austrumlatgales prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Kukuļdošana, tas ir materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, došana vai piedāvāšana vai kukuļa apsolīšana valsts amatpersonai, lai tā izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kvalificējama kā smags noziegums, par kuru saskaņā ar Latvijas Krimināllikumu draud brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods desmit līdz divu tūkstošu Latvijas Republikas noteikto minimālo mēnešalgu apmērā.

Sagatavoja:

Jolanta Babiško

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

tālr. 67075617, mob. 20364206

e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv