Statuss:
Īstenošanā
iegādājas kucēnu

2023.gada decembrī projekta ENI–LLB–2–269 “Robežapsardzības iestāžu kapacitātes stiprināšana pārrobežu kontrabandas un nelegālās imigrācijas apkarošanas jomā, attīstot kinoloģijas dienestus” ietvaros Valsts robežsardzes koledža Austrijā iegādājās kucēnu.

Beļģu aitu suņa šķirnes kucei ielikts vārds “Hera Le Doue” un šobrīd viņai ir četri mēneši. Kucei noteikta cilvēka smaržas meklēšanas specializācija un nākotnē viņu izmantos vaislas pasākumos. Iegādājoties dienesta suņus ārzemēs, Valsts robežsardzes koledža no viņiem plāno iegūt augstvērtīgus kucēnus Valsts robežsardzes Kinoloģijas dienesta suņu genofonda papildināšanai.

Kucēns ir piesaistīts Valsts robežsardzes koledžas kinoloģei Lindai Bumbišai, kura dienestu Valsts robežsardzē uzsāka pirms 6 gadiem, sekmīgi apgūstot profesionālās tālākizglītības programmu „Robežapsardze”. Apmācību ilgums ir viens gads, kura ietvaros Valsts robežsardzes koledžas kadets jau var izvēlēties kinoloģijas virzienu savas karjeras turpināšanai Valsts robežsardzē. Arī uz doto brīdi notiek papilduzņemšana Valsts robežsardzes koledžā. Informāciju par papilduzņemšanu iespējams iegūt Valsts robežsardzes koledžas tīmekļvietnes www.vrk.rs.gov.lv sadaļā „Profesionālās tālākizglītības programma “Robežapsardze”.

ES logo

Projekts tiek īstenots Eiropas kaimiņattiecību instrumenta ietvaros un to finansē Eiropas Savienība.

Šī publikācija ir tapusi ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā ir atbildīga Valsts robežsardzes koledža un tā nekādā veidā nevar tikt izmantota, lai atspoguļotu Eiropas Savienības uzskatus.

Informāciju sagatavoja:

Diāna Deņisova,

Valsts robežsardzes koledžas vadītāja palīdze,

tālrunis 64603680, 26551139, e-pasts:diana.denisova@rs.gov.lv