Statuss:
Īstenošanā
IDF
FOTO: VRS sakaru virsnieks Ukrainā

2021.gada 16.decembrī Valsts robežsardzes sakaru virsnieks Ukrainā, Moldovā un Baltkrievijā pulkvedis Aleksandrs Petrovskis Iekšējas drošības fonda projekta Nr. VRS/IDF/2019/8 “Valsts robežsardzes sakaru virsnieku punktu darbība Gruzijā, Ukrainā, Moldovā un Baltkrievijā (2.posms)” ietvaros rīkoja VRS sakaru virsnieka punkta Ukrainā atklāšanas konferenci.

VRS sakaru virsnieka punkta Ukrainā atklāšanas konference notika Latvijas Republikas vēstniecības Ukrainā telpās. Atklāšanās konferencē piedalījās Latvijas Republikas Ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Ukrainā Ilgvars Kļavā un Latvijas Valsts robežsardzes amatpersonas. Sanāksmē piedalījās arī Ukrainā akreditēti sakaru virsnieki no Vācijas, Somijas, Rumānijas un Nīderlandes, Latvijas Vēstniecības Ukrainā diplomāti, Ukrainas  Valsts migrācijas dienesta un  Nacionālas Policijas pārstāvji, Starptautiskās migrācijas organizācijas pārstāvis Baltkrievijā, kā arī Eiropas Savienības Padomdevēja misijas Ukrainā pārstāvji.

Valsts robežsardzes sakaru virsnieks A.Petrovskis prezentēja Iekšējas drošības fonda projektu Nr. VRS/IDF/2019/8 “Valsts robežsardzes sakaru virsnieku punktu darbība Gruzijā, Ukrainā, Moldovā un Baltkrievijā (2.posms)” un Valsts robežsardzes sakaru virsnieka darbības rezultātus Baltkrievijā. Atklāšanās konferencē ar prezentācijām uzstājās Latvijas Valsts robežsardzes un Ukrainas Valsts migrācijas dienesta pārstāvji, kā arī Somijas un Vācijas sakaru virsnieki.

Viesi augsti novērtēja Valsts robežsardzes sakaru virsnieka profesionālās spējas un labas koleģiālās attiecības ar sadarbības partneriem un izteica pārliecību par Valsts robežsardzes sakaru virsnieku punkta Ukrainā turpmākas darbības nepieciešamību. Pateicoties sakaru virsnieka atbalstam un sniegtajai informācijai, partneriestādes efektīvāk spēj cīnīties ar nelegālo migrāciju Eiropas Savienībā.

Sakaru virsnieku darbības mērķis ir stiprināt Eiropas Savienības ārējās robežas kontroli un izvērst efektīvu migrācijas plūsmu pārvaldību atbilstoši Šengenas acquis prasībām. Valsts robežsardzes sakaru virsnieks sekmē pārrobežu sadarbību un profesionālo kontaktu paplašināšanu starp Eiropas Savienības dalībvalstu un trešo valstu tiesībsargājošajām institūcijām, tādējādi mazinot nelikumīgas pārrobežas aktivitātes un apkarojot nelegālo imigrāciju uz Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Valsts robežsardzes sakaru virsnieka darbība tiek līdzfinansēta no Iekšējas drošības fonda projekta Nr.VRS/IDF/2019/8 “Valsts robežsardzes sakaru virsnieku punktu darbība Gruzijā, Ukrainā, Moldovā un Baltkrievijā (2.posms)” finanšu līdzekļiem.

FOTO: VRS sakaru virsnieks Ukrainā
FOTO: VRS sakaru virsnieks Ukrainā

 

FOTO: VRS sakaru virsnieks Ukrainā
FOTO: VRS sakaru virsnieks Ukrainā

 

ES logo

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība

Šī publikācija ir veidota ar Iekšējās drošības fonda 2014. - 2020. gadam atbalstu

Par publikācijas saturu atbild Valsts robežsardze

Kontaktpersona:

Sandis Panga

e-pasta adrese: sandis.panga@rs.gov.lv

Tālr.:67075754

Fakss: 67075756