Pieci kinologi no Centrālāzijas valstīm saņēma apliecības

BOMCA 10 projekta aktivitātes 2.7.3. “Apmācības un sadarbība kinoloģijas jomā” ietvaros narkotisko vielu meklēšanas apmācību kursu noslēdza pieci kinologi no Centrālāzijas valstīm. Noslēguma pasākums notika 2022.gada 14.oktobrī Valsts robežsardzes koledžā.

Centrālāzijas valstu tiesībsargājošo iestāžu kinoloģijas instruktori, proti, Kazahstānas, Kirgizstānas, Tadžikistānas, Turkmenistānas un Uzbekistānas pārstāvji kopā ar projekta ietvaros iegādātajiem pieciem suņiem no 2022.gada 25.jūlija līdz 14.oktobrim apguva Valsts robežsardzes koledžas profesionālās pilnveides izglītības programmu “Kinologa sagatavošana darbam ar narkotisko vielu specializācijas dienesta suni”.

Uz noslēguma pasākumu ieradās Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts, Uzbekistānas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Kadambajs Sultanovs, Kazahstānas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Timurs Primbetovs, Starptautiskā Migrācijas politikas attīstības centra pārstāve (turpmāk - ICMPD) Anastasiia Dykovycka, BOMCA 10 2.Komponentes vadītājs, Lietuvas Republikas Valsts robežsardzes dienesta pārstāvis Donatas Škarnulis, BOMCA 10 projekta vadītāja vietnieks Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Starptautiskās sadarbības pārvaldes vecākais referents Vladimirs Zaguzovs un projektā iesaistītās puses pārstāvis, Lietuvas Valsts robežsardzes dienesta Kinoloģijas centra priekšnieks pulkvežleitnants Kestutis Kriaučiunas.

Pasākums tika atklāts ar Centrālāzijas valstu kinologu un suņu paraugdemonstrējumiem, uzrādot apmācību laikā iegūtās zināšanas un prasmes. Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts izteica pateicību visiem klātesošajiem par līdzdalību kursa norisē un pozitīvi novērtēja projekta aktivitātes īstenošanu. Apmācību kursa dalībnieki saņēma apliecības par apmācību kursa apguvi, proti, iegūtās zināšanas un praktiskās iemaņās varēs nodot tālāk savu valstu kinologiem.

Projekta aktivitāte tika īstenota pamatojoties uz līgumu ar ICMPD nolūkā sniegt atbalstu Centrālāzijas valstīm kinoloģijas jomas attīstīšanā un iepazīstināšanā ar Eiropas Savienības dalībvalstu pieredzi kinologu un dienesta suņu apmācībās un izmantošanas organizēšanā. Projekta realizāciju pilnībā finansē ICMPD.

Informāciju sagatavoja:

Diāna Deņisova,

Valsts robežsardzes koledžas vadītāja palīdze,

tālrunis 64603680, 26551139, e-pasts:diana.denisova@rs.gov.lv