Statuss:
Īstenošanā

2016.gada 29.novembrī Biškekā, Kirgizstānas Republikā notika BOMCA 9 projekta Otrā Reģionālās koordinēšanas grupas sanāksme, kurā piedalījās BOMCA 9 projekta mērķa valstu - Kazahstānas, Kirgizstānas, Tadžikistānas, Turkmenistānas un Uzbekistānas robežu drošības nodrošināšana iesaistītās iestādes, Eiropas Delegācijas Kirgizstānā vadītājs un pārstāvji, BOMCA 9 projekta Konsorcija dalībnieki un asociētie partneri. No Valsts robežsardzes sanāksmē piedalījās VRS Galvenās pārvaldes Administratīvas pārvaldes priekšnieks pulkvedis Vladimirs Zaguzovs - projekta BOMCA 9 vadītāja vietnieks un Starptautiskās sadarbības un protokola nodaļas priekšnieks pulkvežleitnants Māris Domiņš - projekta BOMCA 2.komponentes vadītājs.

Sanāksmes laikā ietvaros tika izvērtēti projekta 2016.gadā sasniegtie rezultāti un prezentēts projekta darba plāns 2017.gadam. Projekta mērķa valstu pārstāvji sniedza projekta ieviešanas gaitas novērtējumu, kā arī sniedza priekšlikumus 2017.gada darba plānam.

Projekta galvenie uzdevumi ir Centrālās Āzijas valstu robežu pārvaldības efektivitātes uzlabošana piedāvājot Integrētās robežu vadības aktuālākos elementus, sniegt atbalstu valsts iestādēm migrācijas reformu attīstības jomā, robežapsardzības, muitas un migrācijas aģentūru kapacitātes stiprināšanā, kā arī ieguldījumus jomās, kuras īsteno drošības pasākumus, tirdzniecības veicināšanu un ekonomisko attīstību reģionālajā un nacionālajā līmenī.

BOMCA Projekta 9.posmu īsteno partneru konsorcijs Latvijas Valsts robežsardzes vadībā. Konsorcija sastāvā ir Latvijas Valsts robežsardze, Rīgas Tehniskās universitātes Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūts, Lietuvas Muitas departaments un Starptautiskais migrācijas politikas attīstības centrs (ICMPD).

Informāciju sagatavoja:

Māris Domiņš

VRS GP AP Starptautiskās sadarbības un protokola nodaļas priekšnieks