Statuss:
Īstenošanā
FOTO: Bomca dalībnieku kopbilde no apmācībām Latvijā

No 16. līdz 21.jūlijam norisinājās Robežu pārvaldības Centrālajā Āzijā - 9.fāzes (turpmāk-BOMCA 9) projekta vizīte Latvijā un Lietuvā. Tās ietvaros realizēja projekta pasākumu "Apmācību vizīte Eiropas Savienības dalībvalstī", kuru organizēja BOMCA 9 projekta II komponentes līderis - Latvijas Valsts robežsardze.

Pasākumā piedalījās Kazahstānas, Kirgizstānas, Tadžikistānas un Uzbekistānas delegācijas ar robežapsardzības, muitas, veterināro un fitosanitāro iestāžu pārstāvjiem.

Pasākuma ietvaros apsprieda integrētās robežu pārvaldības (IBM) konceptu un tā ieviešanas pieredzi Latvijā, kā arī sniedza ieskatu Latvijas pieredzē starpiestāžu sadarbības realizēšanā. Vizītes laikā apmeklēja un iepazinās ar Valsts robežsardzes un tās struktūrvienību, Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes, kā arī Pārtikas un veterinārā dienesta darbību un sadarbības jautājumiem robežu drošības nodrošināšanai. Vizītes laikā Lietuvā iepazinās ar Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrijas Valsts robežu dienesta, Lietuvas Republikas Finanšu ministrijas Muitas dienesta un Lietuvas Republikas Pārtikas un Veterinārā dienesta darbību un labāko ES pieredzi ES ārējo robežu pārvaldībā.

Informāciju sagatavoja:

Jolanta Babiško,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes Koordinācijas un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste,

tālr. 67075617, mob. 20364206,

e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv