Statuss:
Īstenošanā

Saskaņā ar BOMCA 9 projekta ieviešanas grafiku 2018.gadam no 1. līdz 5.oktobrim Latvijā un Igaunijā norisinājās Robežu pārvaldības Centrālajā Āzijā - 9. fāzes (turpmāk - BOMCA 9) projekta pasākums „Apmācību vizīte Eiropas Savienības dalībvalstī", kas tika organizēta BOMCA 9 projekta I komponentes ietvaros.

Vizītes laikā 2 Kazahstānas Republikas Robežsardzes dienesta akadēmijas pārstāvji apmeklēja Valsts robežsardzes koledžu un Igaunijas Policijas un Robežsardzes koledžu. Vizītes mērķis bija sniegt Centrālās Āzijas valstu robežpārvaldības institūcijas apmācību iestādes pārstāvjiem informāciju par Eiropas Savienības dalībvalstu pieredzi robežsargu apmācību organizēšanā, iepazīstināt ar izmantojamo materiāli-tehnisko bāzi, kā arī ar apmācību programmām.

Papildus, vizītes dalībnieki apmeklēja Valsts robežsardzes struktūrvienības atbildīgas par ārējas robežas kontroli.

Apmācību vizītes laikā Kazahstānas pārstāvjiem tika nodrošināta iespēja pasniegt lekcijas Valsts robežsardzes koledžas kadetiem par apmācību procesa organizēšanu Kazahstānas Republikas Robežsardzes dienesta akadēmijā.

2015.gada 11.jūnijā starp Eiropas Savienības pārstāvniecību Kirgizstānas Republikā un Latvijas Republikas Valsts robežsardzi tika parakstīts Granta līgums No DCI-ASIE/2015/358-348: „Robežu pārvaldība Centrālajā Āzijā - 9.fāze (BOMCA 9)", saskaņā ar kuru 2015.gada 15.jūnijā tika uzsākta projekta pasākumu ieviešana. Latvijas Republikas Valsts robežsardze tika noteikta kā vadošā institūcija Robežu pārvaldības programmas Centrālajā Āzijā projekta dalībvalstu Konsorcija vadīšanai.

Informāciju sagatavoja:

Inguna Neimane

VRS GP SSP Starptautiskās sadarbības un protokola nodaļa