Statuss:
Īstenošanā

2023. gada 29. maijā, Robežu pārvaldības programmas Centrālajā Āzijā (BOMCA 10)  projekta koordinatora vietnieks Vladimirs Zaguzovs un BOMCA 10 reģiona vadītājs Māris Domiņš apmeklēja Tadžikistānu un tikās ar Tadžikistānas Ārlietu ministrijas, Eiropas Savienības delegācijas Tadžikistānā pārstāvjiem, kā arī ar BOMCA 10 projekta nacionālajiem partneriem, lai apspriestu projekta īstenošanas procesu, kā arī prioritārās jomas turpmākai sadarbībai BOMCA 10 ietvaros.

Tāpat BOMCA 10 vadītāji apmeklēja Tadžikistānas prezidenta pakļautībā esošās Narkotiku kontroles aģentūras Kinoloģisko dienestu, lai iepazītos ar suņu un kinologu apmācības procesu. Jāatzīmē, ka 2022. gadā BOMCA 10 ES/Latvijā organizēja trīs mēnešu kvalifikācijas celšanas kursu, lai pilnveidotu teorētiskās un praktiskās zināšanas narkotiku atklāšanas jomā. Papildus tam jānorāda, ka jau minētā kinologa un apmācīta suņa komanda uzrāda ievērojamus rezultātus narkotiku kontrabandas gadījumu atklāšanā.

Vizītes laikā notika tikšanās ar Tadžikistānas Robežas karaspēka vadību, Robežas karaspēka Apmācību centra, Muitas institūta, EDSO Tadžikistānā un EDSO Robežsardzes koledžas vadošo sastāvu.

Sagatavoja:

Anželika Alika

VRS GP SSP Starptautiskās sadarbības un protokola nodaļa

tālr. 67913535

e-pasts: Anzelika.Alika@rs.gov.lv