Vizītes un tikšanās
FOTO: VRS priekšnieks ar Lietuvas Policijas departamenta un Lietuvas Valsts robežsardzes dienesta priekšniekiem

No 15.–16. maijam Lietuvas pilsētā Klaipēdā norisinājās Valsts robežsardzes priekšnieka ģenerāļa Gunta Pujāta, Lietuvas Policijas departamenta priekšnieka ģenerāļa Renatas Požela un Lietuvas Republikas Valsts robežsardzes dienesta priekšnieka ģenerāļa Rustamas Liubajevas tikšanās.

Tikšanās laikā priekšnieki apsprieda jautājumus par situāciju uz Latvijas un Lietuvas valstu robežām, tendencēm un riskiem,  ņemot vērā Baltkrievijas izraisīto hibrīduzbrukumu. Tāpat iestāžu vadītāji pārrunāja savstarpējās atbalsta sniegšanas iespējas abām valstīm, lai risinātu šo sarežģīto situāciju un stiprinātu kapacitāti, kā arī nodrošinātu efektīvu reakciju uz iespējamiem hibrīdkaru draudiem.

Tikšanās laikā arī parakstīts pārrobežu sadarbības līgums starp Latvijas Republikas Valsts robežsardzi un Lietuvas Republikas Policijas departamentu.

Līguma parakstīšanas laikā Lietuvas Republikas Policijas departamenta priekšnieks ģenerālis R. Požela sacīja: "Kopā mēs esam spēks, un esam gatavi sniegt roku jums grūtos brīžos." Savukārt, Latvijas Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis G.Pujāts norādīja: "Šis līgums ir apliecinājums mūsu ciešajai sadarbībai un gatavībai palīdzēt viens otram."  Uzsverot to, ka pagājušajā gadā Valsts robežsardze sniedza Lietuvas pusei atbalstu, nosūtot savus ekspertus un kinologus ar dienesta suņiem uz NATO samitu, kas norisinājās Lietuvā. Kā arī šobrīd, novērojot Lukašenko režīma izraisīto hibrīduzbrukumu pret Eiropas Savienības dalībvalstīm, Valsts robežsardzes priekšnieks izteica pārliecību, ka arī Lietuvas Policijas departaments būs gatavs palīdzēt grūtos brīžos mums.

Sagatavoja:

Jolanta Babiško

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

tālr. 67075617, mob. 20364206

e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv