Vizītes un tikšanās
FOTO: VRS priekšnieks BOMCA sanāksmē

No 6.-7. decembrim Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts devās uz Kirgizstānas galvaspilsētu Biškeku, kur piedalījās projekta Robežu pārvaldības Centrālajā Āzijā 10. fāzes (BOMCA 10) Reģionālās Vadības sanāksmē un atklāšanas konferencē.

Pirmdien, 6. decembrī, norisinājās projekta BOMCA 10  pirmā Reģionālās vadības grupas sanāksme, kuras galvenie mērķi bija sniegt informāciju par projekta plānošanas, īstenošanas un uzraudzības principiem, kā arī saskaņot projekta darba plānu 2022. gadam. Sanāksmē piedalījās Centrālāzijas valstu labuma guvēji jeb beneficiāru aģentūru pārstāvji un projektu īstenojošo Eiropas Savienības (ES) valstu konsorcija partneri.

Savukārt otrdien, 7. decembrī, atklāšanas konferencē tika akcentēti BOMCA 10 programmas mērķi un stratēģijas. Atklāšanas konferencē piedalījās Centrālāzijas valstu, ES delegāciju, Kirgizstānas Republikā akreditēto ES dalībvalstu vēstniecību, kā arī starptautisko organizāciju pārstāvji.

BOMCA 10  ir viena no svarīgākajām ES finansētajām pamatprogrammām Centrālāzijā. Tās mērķis ir uzlabot drošību, stabilitāti un ilgtspējīgu izaugsmi reģionā, kā arī atbalstīt pārrobežu sadarbību, izmantojot integrētu robežu pārvaldību. BOMCA 10 programmas četras prioritātes ietver:

- robežkontroles aģentūru institucionālo attīstību;

- atklāšanas un izmeklēšanas spēju uzlabošanu;

- leģitīmu tirdzniecības plūsmu veicināšanu pāri robežām;

- pierobežas rajonos dzīvojošo cilvēku dzīves apstākļu uzlabošanu, koncentrējoties uz cilvēktiesībām, dzimumu līdztiesību un neaizsargātām grupām.

FOTO: VRS priekšnieks BOMCA sanāksmē
FOTO: VRS priekšnieks BOMCA sanāksmē

 

FOTO: VRS priekšnieks BOMCA sanāksmē

Sagatavoja:

Jolanta Babiško

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

tālr. 67075617, mob. 20364206

e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv