Vizītes un tikšanās
FOTO: Robežapsardzības iestāžu priekšnieki

No 19.-20. jūnijam Valsts robežsardzes priekšnieks piedalījās piecpusējā Igaunijas, Latvijas,  Lietuvas, Polijas un Somijas robežapsardzības iestāžu priekšnieku tikšanās, kas norisinājās Polijā.

Atbilstoši dienaskārtībai delegācijas apmainījās ar informāciju par situāciju uz valstu robežām, riskiem un izaicinājumiem, kā arī diskutēja par krīžu pārvaldību, robežu aizsardzības taktiku, robežinfrastruktūras attīstību, sadarbību starp speciālo operāciju vienībām, pretdronu sienu un citiem jautājumiem.

Tikšanās ietvaros norisinājās arī vizīte uz Polijas-Baltkrievijas valsts robežu, kur delegācijas iepazinās ar izveidoto robežinfrastruktūru un attīstības plāniem. Vizītes noslēgumā Valsts robežsardzes priekšnieks informēja, ka Latvijas Valsts robežsardze 2025. gadā organizēs šādu pasākumu Latvijā un uzaicināja visas delegācijas to apmeklēt.

Piecpusējā robežapsardzības iestāžu priekšnieku tikšanās norisinājās pamatojoties uz Latvijas Republikas Valsts robežsardzes un Polijas Republikas robežsardzes noslēgtajiem līgumiem starptautiskās  sadarbības jomā un Polijas Republikas robežsardzes uzaicinājumu.

Sagatavoja:

Jolanta Babiško

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

tālr. 67075617, mob. 20364206

e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv