Vizītes un tikšanās

Otrdien, 8. jūnijā, Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts piedalījās attālinātā dienesta sanāksmē ar Somijas robežsardzes priekšnieku ģenerāli Pasi Kostamovaara, savukārt no 6.-7. jūnijam Valsts robežsardzes priekšnieks darba vizītē apmeklēja Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldi.

8. jūnija sanāksmē Latvijas un Somijas robežapsardzības iestāžu vadītāji apmainījās ar informāciju par situāciju uz valstu robežām un aktuālajiem apdraudējumiem, kā arī COVID 19 pandēmijas ietekmi uz robežu drošības nodrošināšanu un ar to saistītiem izaicinājumiem. Tāpat ģenerāļi diskutēja par divpusējās sadarbības jautājumiem, kā arī apskatīja vēl citus jautājumus.

Savukārt no 6.-7. jūnijam Valsts robežsardzes priekšnieks Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas delegācijas sastāvā devās vizītē uz Igaunijas galvaspilsētu Tallinu, lai iepazītos ar Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes veiktajām strukturālajām reformām. Tikšanās laikā Latvijas delegācija iepazīstināta ar Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes darbības principiem, algu reformu, izglītības sistēmu, kā arī veiktajiem optimizācijas pasākumiem.

Sagatavoja:

Jolanta Babiško

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

tālr. 67075617, mob. 20364206

e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv