Sabiedriskie pasākumi
FOTO: Ziedu nolikšana par godu 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres dienai

Šodien, 20. janvārīValsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts kopā ar  Iekšlietu ministrijas un iekšlietu dienestu vadību piedalījās ziedu nolikšanā II Meža kapos, pie Brīvības pieminekļa un Bastejkalnā pie bojā gājušo piemiņas akmeņiem, atzīmējot barikāžu aizstāvju atceres 31. gadadienu un godinot 1991. gada barikāžu upuru piemiņu.

2021. gada janvārī aprit 30 gadi, kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem.

Barikādes bija nozīmīgs tautas pašapziņas un gribas izpausmes brīdis, kad cilvēki bija apņēmības pilni nosargāt savu zemi un brīvību. Tā bija nevardarbīgās pretošanās izpausme, masveidīga gatavība aizsargāties bez ieročiem, kad, Latvijas Tautas frontes aicināti, cilvēki izveidoja barikādes apkārt stratēģiski svarīgiem objektiem Rīgā un citur Latvijā. Pateicoties plašajai sabiedrības iesaistei, neatkarības pretinieku mēģinājums pārņemt varu izgāzās. 1991. gada janvāra barikādes ir arī izcils un unikāls starptautiskas nozīmes nevardarbīgas pretošanās piemērs, kā arī būtiska Latvijas vēstures sastāvdaļa.

Sagatavoja:

Jolanta Babiško

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

tālr. 67075617, mob. 20364206

e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv