Sabiedriskie pasākumi
Ventspilī notika starptautiskās operatīvi – taktiskās mācības “ RONIS 2022 “

Šā gada 28. - 30. jūnijā Baltijas jūrā pie Ventspils ostas notika ikgadējās starptautiskās operatīvi - taktiskās mācības “RONIS 2022”. Mācības tika organizētas, lai stiprinātu Valst srobežsardzes Ventspils pārvaldes un kaimiņvalstu sadarbību jūras robežuzraudzības jomā.

Mācībās piedalījās VRS Ventspils pārvaldes, NBS Jūras spēku, kā arī Igaunijas un Lietuvas sadarbības institūciju kuģošanas līdzekļi.

Starptautisko operatīvi - taktisko mācību “RONIS 2022” galvenie uzdevumi bija kuģošanas līdzekļu apkalpju teorētisko un praktisko zināšanu pārbaude. Tika veikti uzdevumi dažādās grūtības pakāpēs - jūras robežuzraudzību veicošo struktūrvienību gatavības pārbaude, ārkārtas situācijas novēršanā iesaistīto BMP (Baltijas Ministru Padome)  dalībnieku informēšana, kā arī sadarbības uzlabošana, aizdomīga kuģošanas līdzekļa apskates veikšanas procedūras, apskates grupu spēju pārbaude ārkārtas situācijās, meklēšanas un glābšanas operāciju īstenošana, ugunsgrēka dzēšana uz kuģa (ar cietušo atrašanu un evakuāciju no kuģa), manevrēšanas spējas zaudējuša kuģošanas līdzekļa vilkšana.

Operatīvi taktiskās mācības tika maksimāli pietuvinātas reāliem apstākļiem, balstoties uz Valsts robežsardzes iegūto pieredzi starptautiskajās misijās nelegālas imigrācijas apkarošanā uz Eiropas Savienības ārējās jūras robežas Vidusjūras reģionā un kontrabandas apkarošanu. Valsts robežas pārkāpēju imitatoriem tika speciāli sagatavots atbilstošs ārējais izskats, rīcības modelis, kā arī personas leģenda.

Pēc mācību uzdevumu izpildes un pēcmācību sanāksmes visu kuģu apkalpes devās uz Ventspils Piejūras kempingu, lai noskaidrotu labākos trijās sporta disciplīnās. Kā pirmā sporta disciplīna bija basketbola soda metieni, kur 1. vietu izcīnīja Valsts robežsardzes Ventspils pārvaldes (VRS VEP) Jūras nodaļas un Līča nodaļas apvienotā komanda, 2. vietā atstājot Nacionālo bruņoto spēku (NBS) patruļkuģa "CĒSIS" komandu, savukārt 3. vietu ieguva VRS VEP kuģa "TIIRA" komanda. Kā nākošā sporta disciplīna bija zvejnieka zābaka mešana. Šajās spraigajās sacensībās pārliecinoši uzvarēja VRS VEP kuģa "TIIRA" komanda, 2. vietu ieguva VRS VEP Jūras nodaļas un Līča nodaļas apvienotā komanda un 3. vietu -  VRS VEP kuģa RĀNDA komanda. Kā pēdējā sacensību disciplīna bija volejbols, un arī šajā disciplīnā savu pārākumu parādīja VRS VEP kuģa "TIIRA" komanda, 2.vietā -  NBS patruļkuģa "CĒSIS" komanda un 3.vietā -  VRS VEP Jūras nodaļas un Līča nodaļas apvienotā komanda. Igaunijas policijas un robežsardzes kuģa "RAJU" apkalpe un Lietuvas robežsardzes dienesta kuģa "ALEKSANDRAS BARAUSKAS" apkalpe palika bez godalgotajām vietā, taču apsolīja sagatavoties labāk uz nākošā gada sacensībām.

Mācības noslēdzās ar atvērto durvju dienu Ventspils ostas promenādē, kas notika 30. jūnijā, un to laikā varēja iepazīties ar Valsts robežsardzes Ventspils pārvaldes kuģošanas līdzekļiem, NBS Jūras spēku patruļkuģi, kā arī ar Lietuvas un Igaunijas sadarbības institūciju spēkiem un līdzekļiem. Pasākuma laikā bija iespēja ari doties ekskursijā pa kuģu klājiem, apskatīt un aptaustīt dienesta aprīkojumu.

Informāciju sagatavoja: Diāna Greidāne

Valsts robežsardzes Ventspils pārvaldes vecākā speciāliste (pārvaldes priekšnieka palīdze)                      

63604802, 22067385 e-pasts: diana.greidane@rs.gov.lv