Vizītes un tikšanās
turcija

Šodien, 16. novembrī Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts tikās ar Turcijas vēstnieci Latvijas Republikā Šuli Eztunču, lai apspriestu aktuālos jautājumus saistībā ar robežas drošību un divpusējo sadarbību.

Tikšanās laikā pārrunāta situācija uz Latvijas-Baltkrievijas un Latvijas-Krievijas valsts robežas, ņemot vērā Lukašenko režīma realizēto hibrīdapdraudējumu. Valsts robežsardzes priekšnieks informēja vēstnieci par aktualitātēm un izaicinājumiem, ar ko saskaras Latvijas robežsargi šajā jomā.

Turpinot diskusiju, tika aplūkoti arī izaicinājumi, kas saistīti ar Turcijas pavalstnieku ieceļošanu un uzturēšanos Latvijā. Valsts robežsardzes priekšnieks dalījās ar informāciju par gadījumiem, kad Turcijas pilsoņiem tiek liegta ieceļošana Latvijā.

Vizītes ietvaros pārrunāti arī divpusējās sadarbības attīstības un stiprināšanas jautājumi. Ģenerālis Pujāts vēstniecei nākotnē piedāvāja apmeklēt austrumu robežu klātienē, lai iepazītos ar situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas valsts robežas, izbūvi un ar riskiem, kas saistīti ar ārējo robežu.

Abas puses pauda apņemšanos turpināt sadarbību robežu drošības un migrācijas jautājumos, stiprinot savstarpējo izpratni un atbalstu.

Sagatavoja:

Ginta Skangale

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļa.

tālr. 67075617

e-pasts: ginta.skangale@rs.gov.lv