Jaunumi
FOTO: IeM ministrs pasniedz VRS priekšniekam apbalvojumu

Ceturtdien, 3. decembrī, Valsts robežsardzes Galvenajā pārvaldē iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens pasniedza Valsts robežsardzes (VRS) priekšniekam ģenerālim Guntim Pujātam divus apbalvojumus.

Ar Iekšlietu ministrijas 2020. gada 24. novembra rīkojumu par aktīvu dalību un nozīmīgu ieguldījumu starptautisko operāciju īstenošanā VRS priekšnieks apbalvots ar Valsts robežsardzes nopelnu zīmi “Par ieguldījumu starptautiskajās misijās un operācijās”, kā arī ar projekta “Robežu pārvaldība Centrālajā Āzijā - 9. posms”  (BOMCA 9) apbalvojumu par izcilu ieguldījumu “Robežu pārvaldība Centrālajā Āzijā - 9. posms” projekta īstenošanā.

2015. gada 11. jūnijā starp Eiropas Savienības pārstāvniecību Kirgizstānas Republikā un Latvijas Republikas Valsts robežsardzi tika parakstīts Granta līgums No DCI-ASIE/2015/358-348: „Robežu pārvaldība Centrālajā Āzijā - 9. posms (BOMCA 9)", saskaņā ar kuru 2015. gada 15. jūnijā tika uzsākta projekta pasākumu ieviešana. Latvijas Republikas Valsts robežsardze tika noteikta kā vadošā institūcija Robežu pārvaldības programmas Centrālajā Āzijā (CĀ) projekta dalībvalstu Konsorcija vadīšanai.

No 2019. gada maija Projekta noslēgumā fāzē ģenerālis Guntis Pujāts nodrošināja pilnvērtīgu Konsorcija funkcionēšanu. Tika veicināta sadarbība ar Projekta beneficiāriem un Konsorcija Partneriem. Sekmīgi tika organizēts darbs pie informācijas apkopošanas par Projekta laikā izstrādāto rekomendāciju ieviešanas rezultātiem robežu drošības un tirdzniecības veicināšanas jomā. Apjomīga darba rezultātā tika pilnveidotas CĀ valstu robežapsardzības sistēmas, kā arī preču un kravas kontroles procedūras. Papildus minētajam sperts nozīmīgs solis, lai nodrošinātu CĀ nacionālās likumdošanas atbilstību starptautiskajiem  standartiem.  Ģenerāļa Gunta Pujāta darba rezultātā Valsts robežsardze iesaistījās Eiropas Savienības izsludinātajā konkursā uz nākamās BOMCA fāzes realizāciju un guva tiesības uz nākamā Projekta kopumā un Konsorcija vadīšanu.

Sagatavoja:

Jolanta Babiško

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

tālr. 67075617, mob. 20364206

e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv