Vizītes un tikšanās
Vizīte Moldovā

No šī gada 14. līdz 16. decembrim Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts atrodas darba vizītē Moldovā, kur piedalās Valsts robežsardzes sakaru virsnieka Moldovā atskaites sanāksmē, kā arī apmeklē Moldovas Iekšlietu ministrijas rīkoto forumu.

Šī gad 14. decembrī ģenerālis Guntis Pujāts piedalījās Valsts robežsardzes sakaru virsnieka Moldovā organizētajā atskaites sanāksmē, kur sakaru virsnieks prezentēja savas darbības rezultātus un aktuālo informāciju. Pasākuma ietvaros Valsts robežsardzes priekšnieks pasniedza apbalvojumus – Valsts robežsardzes medaļas par ieguldījumu Valsts robežsardzes attīstībā- Moldovas Robežpolicijas priekšniekam R. Vasiloi un Moldovas Robežpolicijas Spieciālo uzdevumu vienības priekšniekam A.Teut.

Savukārt, 15. un 16. decembrī, Valsts robežsardzes priekšnieks piedalījās Moldovas Republikas Iekšlietu ministrijas rīkotajā Austrumeiropas drošības jostas forumā (“Eastern Europe Security Belt Forum”), kur sprieda par kopīgas rīcības veidošanu, reaģējot uz Krievijas agresiju Ukrainas valsts teritorijā. Forumā ģenerālis Guntis Pujāts prezentēja Valsts robežsardzes pieredzi un labāko praksi, reaģējot uz pastāvošo ģeopolitisko situāciju.

Tāpat foruma paneļu ietvaros dalībnieki tika iesaistīti diskusijās par potenciālajiem iekšējās drošības situācijas uzlabošanas scenārijiem, kolektīvās stratēģiskās un operatīvās reaģēšanas kapacitātes attīstību, kā arī daudzpusējās sadarbības mehānismu izveidi.

Foruma ietvaros plānots arī pierobežas reģionu, kas atrodas kara zonas tuvumā, apmeklējums, lai rastu izpratni par Moldovas nacionālajiem reaģēšanas mehānismiem.

Sagatavoja:

Dana kokoreviča

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

tālr. 67913516, mob. 26450351

e-pasts: dana.kokorevica@rs.gov.lv