Jaunumi

Par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā vienai Valsts robežsardzes amatpersonai piešķirts Viestura ordenis, savukārt vēl viena amatpersona apbalvota ar Viestura ordeņa I pakāpes (zeltītu) goda zīmi.

Latvijas Valsts prezidents Egils Levits un Ordeņu kapituls šā gada 20. aprīlī nolēma par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā apbalvot ar Viestura ordeni un par ordeņa virsnieku iecelt Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes priekšnieka vietnieku (robežuzraudzības jautājumos) pulkvežleitnantu Leonardu Kukjanu, un apbalvot ar Viestura ordeņa pirmās pakāpes (zeltītu) goda zīmi Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes Silenes robežapsardzības nodaļas inspektoru (kinologu) virsniekvietnieku Nikolaju Loškarevu.

Viestura (Vesthardus Rex) ordenis nodibināts 1938.gadā senās patstāvīgās Latvijas varenības piemiņai un atjaunots ar Valsts apbalvojumu likumu 2004.gadā.

Ordeņa devīze ir "Confortamini et pugnate" ("Esiet stipri un cīnieties").

Ar Viestura ordeni apbalvo par sevišķiem militāriem nopelniem, kā arī par sevišķiem nopelniem nacionālās pretošanās kustībā un valsts neatkarības aizstāvēšanā, valsts drošības un sabiedriskās kārtības uzturēšanā un nostiprināšanā, valsts robežas apsargāšanā, valsts bruņoto spēku veidošanā un valstiskās apziņas ieaudzināšanā pilsoņos, sagatavojot tos kalpošanai savai valstij un zemei un savas valsts un zemes nelokāmai aizsargāšanai.

Sagatavoja:

Jolanta Babiško

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

tālr. 67075617, mob. 20364206

e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv