Vizītes un tikšanās
Gruzija viesojas

Šā gada 16. – 18. maijā Valsts robežsardzē viesojas Gruzijas Iekšlietu ministrijas, kā arī Gruzijas Iekšlietu ministrijas Patruļpolicijas departamenta, Robežpolicijas un Migrācijas departamenta amatpersonas. 

Tikšanās laikā Gruzijas delegācijas pārstāvji tika iepazīstināti ar Valsts robežsardzes struktūru un darbību, abu valstu robežapsardzības iestāžu vadītāji apmainījās ar informāciju par situāciju uz Latvijas un Gruzijas valsts robežām, kā arī izrunāja turpmākās sadarbības perspektīvas divpusējās sadarbības ietvaros.

Vizītes ietvaros Gruzijas delegācija apmeklēja Latvijas – Krievijas valsts robežu, kur iepazinās ar robežkontroles procedūrām un nelikumīgās migrācijas apkarošanas pasākumiem, kā arī ar ārējas robežas apsardzības tehnisko aprīkojumu.

Tāpat vizītes laikā paredzēts piedalīties arī  VRS un ICMPD projekta “Gruzijas Robežpolicijas  kapacitātes stiprināšana “zaļās” un jūras robežu novērošanai” atklāšanas sanāksmē, kura norisināsies 18. maijā. Projekta ietvaros Valsts robežsardze sniegs atbalstu Gruzijas Robežpolicijai aviācijas jomas reorganizācijā un attīstīšanā, stiprinot un papildinot Gruzijas Robežpolicijas gaisa floti ar šobrīd Valsts robežsardzes rīcībā esošo helikopteru Augusta Bell 206B.

Latvijas Republikas Valsts robežsardzes sadarbība ar Gruzijas Iekšlietu ministrijas Patruļpolicijas departamentu, Robežpolicijas un  Migrācijas departamentu notiek pamatojoties uz 2009. gada 8. decembra vienošanos starp Latvijas un Gruzijas Iekšlietu ministriju par robežu sadarbību.

Sagatavoja:

Ginta Skangale

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļa.

tālr. 67075617

e-pasts: ginta.skangale@rs.gov.lv