Informācija presei

Rīt, 18. maijā Rīgā, viesnīcā Wellton Riverside SPA (11 novembra krastmalā 33) notiks Valsts robežsardzes un Starptautiskās Migrācijas politikas attīstības centra projekta “Gruzijas Robežpolicijas kapacitātes stiprināšana “zaļās” un jūras robežu novērošanai” atklāšanas sanāksme. Pēc sanāksmes plkst. 11.30 mediju pārstāvji tiek aicināti uz preses konferenci, kuras laikā medijiem būs iespēja uzdot jautājumus Valsts robežsardzes pārstāvjiem par projekta aktualitāti un mērķiem, kā arī tā gaitā īstenojamajām aktivitātēm.

Projekta atklāšanas pasākumā piedalīsies Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas,  Latvijas Republikas Valsts robežsardzes, Gruzijas vēstniecības Latvijā, Gruzijas Iekšlietu ministrijas, kā arī Gruzijas Iekšlietu ministrijas Robežpolicijas departamenta, Patruļpolicijas un Migrācijas departamenta amatpersonas. Tā laikā Latvijas Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts un Gruzijas Iekšlietu ministrijas Robežpolicijas priekšnieks ģenerālmajors Nikoloz Sharadze parakstīs Saprašanās memorandu par projekta īstenošanu.

Projekta ietvaros Valsts robežsardze sniegs atbalstu Gruzijas Robežpolicijai aviācijas jomas reorganizācijā un attīstīšanā, t.i. sniegs ieguldījumu Gruzijas Robežpolicijas Aviācijas vienības zināšanu un prasmju paplašināšanā, vairāku apmācību par problēmām, kas saistītas ar migrāciju, organizēšanā,  kā arī robežu uzraudzībai paredzētā tehniskā aprīkojuma uzlabošanā. Projekta rezultātā paredzēts stiprināt un papildināt Gruzijas Robežpolicijas gaisa floti ar šobrīd Valsts robežsardzes rīcībā esošo helikopteru Augusta Bell 206B.

 

Aicinām mediju pārstāvjus piedalīties preses konferencē, saistītā ar projekta Gruzijas Robežpolicijas kapacitātes stiprināšana „zaļās” un jūras robežu novērošanai” atklāšanu, kas notiks šā gada 18. maijā plkst. 11.30 viesnīcas Wellton Riverside SPA Marstaļu hallē (Rīgā, 11 novembra krastmalā 33). Par dalību lūdzam informēt iepriekš VRS GP SSP Ārējo finanšu instrumentu realizācijas nodaļu (Larisa Koženkova, mob. 26516322, e-pasts:  larisa.kozenkova@rs.gov.lv).

Sagatavoja:

Kristīne Pētersone

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore

tālr. 67075739, mob. 28364592

e-pasts: kristine.petersone@rs.gov.lv