Vizītes un tikšanās
Latvijas un Moldovas Robežapsardzības iestāžu vadītāji

Šā gada 4. – 6. oktobrī Moldovā, Kišiņevā norisinājās Latvijas Republikas Valsts robežsardzes priekšnieka ģenerāļa Gunta Pujāta un Moldovas Republikas Iekšlietu ministrijas Robežpolicijas Ģenerālinspekcijas priekšnieka Rosian Vasiloi tikšanās.

Tikšanās laikā ar Moldovas Robežpolicijas Ģenerālinspekcijas priekšnieku tika apspriesta situācija uz abu valstu robežām un tās attīstības tendences, atzīstot, ka aizvien aktuāli riski ir kontrabanda, nelegālā migrācija un pārrobežu noziedzība, būtiski situāciju uz valsts robežas ietekmē  ieviestie stingrāki ierobežojumi saistībā ar epidemioloģiskās situācijas pasliktināšanos. Latvijas puse galvenajos vilcienos iezīmēja arī izaicinājumus uz Latvijas – Baltkrievijas valsts robežas, savukārt Moldovas puse situāciju uz savas valsts robežas atzina kā stabilu, norādot uz pārrobežu noziedzības draudu samazināšanos.

Lai arī saistībā ar ierobežojumiem epidemioloģiskās situācijas pasliktināšanās dēļ abu dienestu sadarbība tika īstenota attālināti, puses atzina to par produktīvu un vienojās par jau plānoto pasākumu realizāciju arī turpmāk, tostarp izskatot iespējas savstarpēju projektu īstenošanā.

Vizītes ietvaros Latvijas valsts robežsardzes pārstāvji iepazinās ar atsevišķu Moldovas Robežpolicijas struktūrvienību darbu, kā piemēram, apmeklēja koledžu, kur tiek gatavots un apmācīts ierindas un jaunākā komandējošā sastāva personāls, un Kišeņevas starptautisko lidostu, kur guva priekšstatu par pārbaužu specifiku gaisa satiksmes robežkontroles punktos, kā arī viesojās Robežpolicijas iecirknī, kur iepazinās ar Moldovas – Rumānijas jūras robežas uzraudzības īpatnībām. Jāatzīmē, ka šajā Robežpolicijas iecirknī ūdens patruļas gar Moldovas – Rumānijas valsts robežu aizvien tiek īstenotas ar savulaik dāvinājumā no Latvijas Valsts robežsardzes saņemto kuteri.

Tāpat tikšanās laikā tika parakstīts Latvijas Valsts robežsardzes un Moldovas Robežpolicijas Ģenerālinspekcijas Sadarbības plāns 2022. gadam.

 

 

Informāciju sagatavoja: Kristīne Pētersone,

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore,

tālrunis 67075739, mob. 28364592,e-pasts:kristine.petersone@rs.gov.lv