Vizītes un tikšanās
Tiekas Latvijas un Moldovas robežapsardzības iestāžu vadītāji

Tiekas Latvijas un Moldovas robežapsardzības iestāžu vadītāji

Šā gada 13. – 16. septembrī Latvijā norisinājās Valsts robežsardzes priekšnieka ģenerāļa Gunta Pujāta un Moldovas Republikas Iekšlietu ministrijas Robežpolicijas priekšnieka pulkveža Rosian Vasiloi tikšanās.

Tikšanās laikā apspriesta situācija uz abu valstu robežām, un analizēti valsts robežas drošību un abu valstu iekšējo drošību ietekmējoši faktori. Tika atzīmēts, ka Latvijas un Moldovas robežsargi saskārušies ar jauniem izaicinājumiem un riskiem, kuru pārvaldība prasa vairāklīmeņu integrētu reakciju. Pārrunāti sadarbības jautājumi, kas saistīti ar atbalstu Moldovas pusei personāla apmācību jomā un pieredzes apmaiņā jautājumos, kas skar migrācijas plūsmu pārvaldību un cīņu pret organizēto noziedzību. Diskutēts par potenciāliem divpusējiem un daudzpusējiem Latvijas un Moldovas robežapsardzības iestāžu sadarbības virzieniem un mehānismiem, kā arī divpusējās sadarbības plānu nākamajam 2023. gadam.

Vizītes laikā Moldovas delegācija viesojās Aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrā "Mucenieki", kur iepazinās ar centra aprīkojumu un iekārtojumu, aizturēto ārzemnieku ievietošanas un izmitināšanas apstākļiem. Viesi apmeklēja arī Ventspils pārvaldi, kur tika prezentēta Jūras operāciju koordinācijas centra darbība un tā tehniskais aprīkojums, kā arī veikti paraugdemonstrējumi, kuru ietvaros tika atstrādāta Valsts robežsardzes kuģošanas līdzekļu iesaiste meklēšanas un glābšanas operācijā.

Ņemot vērā ilggadīgu atbalstu un personīgu profesionālo ieguldījumu sadarbības stiprināšanā, Moldovas Republikas Iekšlietu ministrijas Robežpolicijas priekšnieks pasniedza savas iestādes apbalvojumus Valsts robežsardzes priekšniekam un vairākiem citiem Latvijas robežsargiem.

Tikšanās noslēgumā puses parakstīja divpusējās sadarbības plānu nākamajam 2023. gadam.

Sagatavoja:

Kristīne Pētersone

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore

tālr. 67075739, mob. 28364592

e-pasts: kristine.petersone@rs.gov.lv