FOTO: Vizīte Daugavpils pārvaldē

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas pārstāvji komisijas izbraukuma sēdes uz Daugavpili laikā atzinīgi novērtēja Valsts robežsardzes amatpersonu profesionālo darbību un sasniegtos darba rezultātus.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas pārstāvis Ainars Latkovskis norādīja, ka Valsts robežsardze, īstenojot pārstāvju dalību starptautiskajās FRONTEX aktivitātēs, sniedz būtisku ieguldījumu Eiropas Savienības ārējo robežu drošībā un pārrobežas noziedzības apkarošanā. Tāpat viņš akcentēja to, ka citu Eiropas valstu pārstāvji vienmēr ir atzinīgi novērtējuši Valsts robežsardzes amatpersonu augsto kompetenci un kvalifikācijas līmeni, uzsverot, ka dienesta pienākumu izpildes laikā viņi vienmēr var paļauties uz Latvijas robežsargu profesionalitāti.

Savukārt, rezumējot sarunas rezultātus vizītes ietvaros, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns novērtēja Valsts robežsardzes spēju nodrošināt kvalitatīvu un pilnvērtīgu noteikto uzdevumu izpildi pilnā apjomā neraugoties uz grūtībām: personāla trūkumu, dienesta autoparka nolietojumu un amatpersonu atalgojuma konkurētspējas zudumu.

Tāpat komisijas pārstāvji atzīmēja nepieciešamību rast risinājumu Valsts robežsardzes amatpersonu atbalstam un motivēšanai, tostarp konceptuāli atbalstīja priekšlikumu atjaunot robežpiemaksas robežsargiem, kuri veic dienesta pienākumus robežšķērsošanas vietās un uz "zaļās robežas", ar nolūku daļēji kompensēt robežsargu ceļa izdevumus uz dienesta vietu.

Jau ziņots, ka pirmdien, 21. septembrī, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas pārstāvji septembra sēdes ietvaros kopā ar Valsts robežsardzes priekšnieku ģenerāli Gunti Pujātu apmeklēja Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes Piedrujas robežapsardzības nodaļu un Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes Pāternieku robežkontroles punktu.

Sagatavoja:

Jolanta Babiško

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

tālr. 67075617, mob. 20364206

e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv