Konstatētie pārkāpumi
FOTO: Nauda

Pirmdien, 24. jūnijā, Grebņevas robežkontroles punktā robežsargi aizturēja kukuļdevēju – Serbijas pilsonis, piedāvājot kukuli 100 eiro apmērā, mēģināja piekukuļot robežsargus.

Veicot kravas transportlīdzekļu rindas administrēšanu un dokumentu pārbaudi, robežsargam radās aizdomas, ka  Serbijas pilsonis, iespējams, atrodas alkohola reibumā. Uz notikuma vietu tika izsauktas Valsts policijas amatpersonas.

Gaidot policistus, vīrietis robežsargam vairākkārt piedāvāja 100 eiro, kurus centās ielikt robežsargam kabatā. Nauda bija paredzēta kā kukulis, lai robežsargi atļautu turpināt ceļu.

Par kukuļdošanu pret Serbijas pilsoni tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 323. panta pirmās daļas, persona atzīta par aizdomās turēto un kriminālprocess paātrinātā procesa kārtībā nodots Austrumlatgales prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Kukuļdošana kvalificējama kā smags noziegums, par kuru saskaņā ar Krimināllikumu draud brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods desmit līdz divu tūkstošu Latvijas Republikas noteikto minimālo mēnešalgu apmērā.

Sagatavoja:

Jolanta Babiško

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

tālr. 67075617, mob. 20364206

e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv

FOTO: Pixabay.com