Statistika
FOTO: 50 eiro banknotes

Otrdien, 4. jūnijā, Pāternieku robežkontroles punktā robežsargi aizturēja kukuļdevēju – piedāvājot kukuli 150 eiro apmērā, robežsargus mēģināja piekukuļot Čehijas pilsonis.

Veicot vieglo automašīnu rindas administrēšanu, robežsargi konstatēja kādu no Latvijas izceļojošu Čehijas pilsoni, kurš vēlējās, lai robežsargi atļauj apbraukt vieglo automašīnu rindu.

Vīrietis robežsargiem piedāvāja 150 eiro, kas bija paredzēti kā kukulis, lai robežsargi atļautu bez rindas šķērsot robežu.

Par kukuļdošanu pret Čehijas pilsoni uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 323. panta pirmās daļas, persona atzīta par aizdomās turēto, bet kriminālprocess paātrinātā procesa kārtībā nodots Dienvidlatgales prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Savukārt Dienvidlatgales prokuratūrā personai piemērots prokurora priekšraksts par sodu, ar kuru noziedzīgo nodarījumu paveikušajam vīrietim tiks piemērots naudas sods 10 minimālo mēnešalgu apmērā, t.i. 7 000 eiro.

Kukuļdošana kvalificējama kā smags noziegums, par kuru saskaņā ar Latvijas Krimināllikumu draud brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods desmit līdz divu tūkstošu Latvijas Republikas noteikto minimālo mēnešalgu apmērā. Priekšraksts par sodu nav stājies likumīgā spēkā un to 10 dienu laikā ir iespējams pārsūdzēt.

Sagatavoja:

Jolanta Babiško

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

tālr. 67075617, mob. 20364206

e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv