Konstatētie pārkāpumi
FOTO: Konstatētais drons

Ceturtdien, 10. jūnijā, Valsts robežsardzes amatpersonas Krāslavas novadā konstatēja vienu Krievijas pilsoni, kurš veica bezpilota gaisa kuģa (drona) lidojumu pierobežas joslā.

Daugavpils pārvaldes Piedrujas robežapsardzības nodaļas robežsargi, veicot dienesta pienākumus, pierobežas joslā, aptuveni 1730 metrus no valsts robežas, konstatēja kādu Krievijas pilsoni, kurš atradās pierobežas joslā bez speciālās caurlaides un veica bezpilota gaisa kuģa lidojumu.

Veicot pārbaudi, robežsargi noskaidrojuši, ka veiktais lidojums nebija saskaņots, turklāt drons nav marķēts un reģistrēts noteiktā kārtībā.

Pret personu uzsākta lietvedība pēc Latvijas Republikas valsts robežas likuma 36. panta par valsts robežas, valsts robežas joslas, pierobežas joslas, pierobežas vai robežšķērsošanas vietas režīma pārkāpšanu, kā arī pēc likuma “Par aviāciju” 124.panta pirmās daļas par lidojuma veikšanu ar bezpilota gaisa kuģi, kas nav marķēts vai identificējams, kā arī pēc iepriekš minētā likuma panta piektās daļas par lidojuma veikšanu ar bezpilota gaisa kuģi, ja bezpilota gaisa kuģu sistēmu ekspluatants, bezpilota gaisa kuģis, tālvadības pilots vai gaisa kuģu modeļu klubs vai apvienība nav reģistrēta bezpilota gaisa kuģu, bezpilota gaisa kuģu sistēmu ekspluatantu, tālvadības pilotu un gaisa kuģu modeļu klubu un apvienību reģistrā.

Valsts robežsardze atgādina, ka kārtību, kādā Latvijas Republikas gaisa telpā lidojumus veic bezpilota gaisa kuģi nosaka 2019. gada 13. augusta MK noteikumi Nr. 368 "Kārtība, kādā veicami bezpilota gaisa kuģu un cita veida lidaparātu lidojumi".

Atbilstoši šo noteikumu 33. panta prasībām bezpilota gaisa kuģa lidojumus aizliegts veikt tuvāk par 50 m horizontālajā plaknē no infrastruktūras objektiem, kas saistīti ar sabiedriskās kārtības un drošības, valsts robežas drošības un civilās aizsardzības nodrošināšanu, izņemot gadījumus, ja lidojums ir saskaņots ar attiecīgā objekta īpašnieku, valdītāju vai lietotāju.

Sagatavoja:

Jolanta Babiško

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

tālr. 67075617, mob. 20364206

e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv