Konstatētie pārkāpumi
kontrabanda

Piektdien, 15. aprīlī, robežsargi Augšdaugavas novadā divos gadījumos pārtrauca cigarešu nelikumīgu pārvietošanu, proti, vienā gadījumā no Daugavas upes izvilka plostu ar kontrabandas cigaretēm, savukārt otrā – kontrabandas cigaretes konstatētas automašīnā, saistībā ar to nelikumīgu pārvietošanu aizturētas divas personas.

Robežsargi, veicot Daugavas upes posma Piedruja-Daugavpils apsekošanu no gaisa, Daugavā pamanīja plostu. Ar motorlaivas palīdzību Augšdaugavas novada, Daugavas lokos, sādžas „Markova” rajonā plosts tika nogādāts krastā.

Notikuma vietā apskatot plostu, robežsargi konstatēja, ka to veido dzelzs konstrukcijā ievietotas un savā starpā savienotas melnos polietilēna maisos ietītas un nomaskētas četras kārbas. Tajās tika konstatēti 40 000 cigaretes "Fest" ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Savukārt, pārbaudot informāciju par tabakas izstrādājumu nelikumīgu pārvietošanu, Augšdaugavas novada Pilskalnes pagastā, uz ceļa Dviete – Sabaļi tika apturēta kāda automašība Jeep Grand Cherokee, ar kuru tika pārvietotas 20 000 cigaretes “Fest” ar Baltkrievijas akcīzes markām. Saistībā ar tabakas izstrādājumu nelikumīgu pārvietošanu aizturētas divas personas – automašīnas vadītājs un pasažieris.

Abos gadījumos par muitošanai pakļauto preču pārvietošanu Latvijas Republikas muitas teritorijā bez muitas iestāžu atļaujas pēc Krimināllikuma 191. panta uzsākti kriminālprocesi, vienā gadījumā par minētajām darbībām, kas izdarītas lielā apmērā, savukārt otrā -, kas izdarīts ievērojamā apmērā personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Sagatavoja:

Kristīne Pētersone

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore

tālr. 67075739, mob. 28364592

e-pasts: kristine.petersone@rs.gov.lv