Konstatētie pārkāpumi
FOTO: Kontrabandas cigaretes

Piektdien, 25. martā, robežsargi pārtrauca cigarešu nelikumīgu pārvietošanu pāri Baltkrievijas – Latvijas valsts robežai un no Daugavas upes izvilka plostu ar kontrabandas cigaretēm.

Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes Piedrujas robežapsardzības nodaļas amatpersonas, veicot valsts robežas apsekošanu ar motorlaivu, Daugavā pamanīja plostu. Apskatot to, robežsargi konstatēja, ka plostu veido trīs baltā polietilēna plēvē iepakotas taisnstūra kārbas, kas ir savā starpā savietotas. Tajās tika konstatēti 28 800 cigarešu "NZ Gold" ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

Par muitošanai pakļauto preču vai citu vērtību glabāšanu, pārvietošanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu Latvijas Republikas muitas teritorijā bez muitas iestāžu atļaujas, ja tā izdarīta lielā apmērā, uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 191. panta trešās daļas, un par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu likums paredz sodu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību vai bez tās, atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Sagatavoja:

Jolanta Babiško

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

tālr. 67075617, mob. 20364206

e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv