Konstatētie pārkāpumi
FOTO: Kontrabandas cigaretes automašīnā

Otrdien, 19. martā, robežsargi Krāslavas novadā izņēma 80 000 kontrabandas cigarešu.

Veicot informācijas pārbaudi par tabakas izstrādājumu nelikumīgu pārvietošanu, Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes robežsargi Krāslavas pagastā apturēja kādu Audi A6 markas automašīnu, kuru vadīja Latvijas pilsonis. Automašīnas apskates laikā robežsargi tās bagāžas nodalījumā konstatēja astoņus polietilēnā ietītus iepakojumus ar kontrabandas cigaretēm “NZ Gold”.

Kopumā robežsargi izņēma 80 000 cigarešu “NZ Gold” ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Tāpat, apstākļu noskaidrošanas laikā robežsargi konstatēja, ka Latvijas pilsonis vadīja automašīnu bez noteiktā kārtībā iegūtas transportlīdzekļa vadītāja apliecības.

Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta trešās daļas (par tabakas izstrādājumu nelikumīgu pārvietošanu, kas tika izdarīta lielā apmērā), un par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu likums paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Savukārt par transportlīdzekļa vadīšanu bez vadītāja apliecības Valsts policijas amatpersonas saukušas personu pie administratīvās atbildības.

Sagatavoja:

Jolanta Babiško

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

tālr. 67075617, mob. 20364206

e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv