Konstatētie pārkāpumi
Robežsargi izņem 79 000 kontrabandas cigarešu

Šā gada 17. jūlijā Daugavpilī robežsargi pārtrauca tabakas izstrādājumu nelikumīgu pārvietošanu un saistībā ar cigarešu kontrabandu aizturēja kādu 1990. gadā dzimušu Latvijas pilsoni.

Svētdien, pārbaudot informāciju par tabakas izstrādājumu nelikumīgu pārvietošanu , Valsts robežsardzes amatpersonas sadarbībā ar Valsts policijas un Valsts ieņēmuma dienesta amatpersonu atbalstu Miera ielā pārbaudīja kādu BMW markas automašīnu. Automašīnas apskates laikā robežsargi tās bagāžas nodalījumā un salonā konstatēja vairākus melnos maisos ietītus iepakojumus ar kontrabandas cigaretēm.

Kopumā robežsargi izņēma 79 000 cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Pret 1990. gadā dzimušo vīrieti uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta trešās daļas (par tabakas izstrādājumu nelikumīgu pārvietošanu, kas tika izdarīta lielā apmērā), un par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu likums paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Sagatavoja:

Ginta Skangale

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļa.

tālr. 67075617

e-pasts: ginta.skangale@rs.gov.lv