Konstatētie pārkāpumi
Robežsargi izņem 30 000 kontrabandas cigarešu

Šī gada 27. oktobrī Rēzeknes novadā robežsargi pārtrauca tabakas izstrādājumu nelikumīgu pārvietošanu un saistībā ar cigarešu kontrabandu aizturēja trīs personas.

Piektdien, pārbaudot informāciju par tabakas izstrādājumu nelikumīgu pārvietošanu , Valsts robežsardzes amatpersonas sadarbībā ar Valsts policijas amatpersonām Verēmu pagastā apmēram 150 metru attālumā no dzelzceļa sliedēm aizturēja Latvijas pilsoni, kurš pārvietoja saini ar kontrabandas cigaretēm .

Kopumā robežsargi izņēma 30 000 cigaretes – 20 000 ar Baltkrievijas akcīzes markām un 10 000 ar Krievijas Federācijas akcīzes markām.

Kriminālprocesa ietvaros aizturēti arī divi Latvijas Republikā iebraucošā Krievijas kravas vilciena lokomotīves apkalpes locekļi – Krievijas pilsoņi.

Pret Latvijas pilsoni uzsākts  kriminālprocess pēc Krimināllikuma 191.panta 2. daļas (par muitošanai pakļauto preču pārvietošanu Latvijas Republikas teritorijā bez muitas iestāžu atļaujas, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā, personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās), savukārt pret Krievijas Federācijas pilsoņiem pēc Krimināllikuma 190.panta 2. daļas  (par muitošanai pakļauto preču ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā, noslēpjot tās no muitas kontroles un nedeklarējot, ja tas izdarīts ievērojamā apmērā, ja to izdarījusi personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās).

Personas aizturētas un ievietotas Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas vietā.

Sagatavoja:

Ginta Skangale

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļa.

tālr. 67075617

e-pasts: ginta.skangale@rs.gov.lv