Konstatētie pārkāpumi
FOTO: 20 eiro banknote

Pirmdien, 4. janvārī, robežsargi pierobežas joslā uz ceļa Daugavpils - Braslava aizturēja šogad pirmo kukuļdevēju. Baltkrievijas pilsonis mēģināja piekukuļot robežsargus, piedāvājot kukuli 20 eiro apmērā.

Silenes robežapsardzības nodaļas amatpersonas, veicot dienesta pienākumus, uz ceļa Daugavpils - Braslava konstatēja kādu Baltkrievijas pilsoni, kurš pārkāpjot “Ceļu satiksmes noteikumus”, ārpus apdzīvotas vietas ceļa kreisajā pusē savu kravas automašīnu ar piekabi bija novietojis ilgstošai stāvēšanai. Turklāt automašīna ar piekabi bija novietota arī 326. ceļa zīmes (“apstāties aizliegts”) darbības zonā.

Lai netiktu saukts pie administratīvās atbildības, transportlīdzekļa vadītājs mēģināja piekukuļot robežsargus.

Par stāvēšanu ceļa kreisajā pusē gadījumos, kad tas nav atļauts, pēc Ceļu satiksmes likuma 57. panta ceturtās daļas pirmā punkta vīrietim piemērots naudas sods 30 eiro apmērā, bet par stāvēšanu 326. ceļa zīmes darbības zonā, pēc Ceļu satiksmes likuma 57. panta piektās daļas 11. punkta – 40 eiro naudas sods, savukārt par kukuļdošanu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 323. panta pirmās daļas. Daugavpils prokuratūrā persona saukta pie kriminālatbildības, noslēdzot vienošanos ar prokuroru par vainas atzīšanu un naudas soda 10 minimālo mēnešalgu apmērā, t.i. 5 000 eiro noteikšanu.

Jāatzīmē, ka pērn Valsts robežsardzē tika uzsākti 30 kriminālprocesi par kukuļa došanu vai tā piedāvāšanu robežsargiem, no tiem 27 nosūtīti prokuratūrām kriminālvajāšanai.

Kukuļdošana kvalificējama kā smags noziegums, par kuru saskaņā ar Latvijas Krimināllikumu draud brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods desmit līdz divu tūkstošu Latvijas Republikas noteikto minimālo mēnešalgu apmērā.

Sagatavoja:

Jolanta Babiško

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

tālr. 67075617, mob. 20364206

e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv