Konstatētie pārkāpumi
FOTO: 100 dolāru naudaszīme

Pirmdien, 23. novembrī, robežsargi Pāternieku robežkontroles punktā aizturēja kārtējo kukuļdevēju - Ukrainas pilsonis mēģināja piekukuļot robežsargus, piedāvājot kukuli 100 ASV dolāru apmērā.

Veicot dienesta pienākumus, robežsargi konstatēja kādu 1968. gadā dzimušu Ukrainas pilsoni, kurš vēlējās šķērsot valsts robežu ar automašīnu un piekabi, kurām noteiktā kārtībā nav veikta valsts tehniskā apskate.

Lai šķērsotu valsts robežu ar automašīnu un piekabi, kurām noteiktā kārtībā nav veikta valsts tehniskā apskate, vīrietis robežsargiem piedāvāja kukuli 100 ASV dolāru apmērā.

Par kukuļdošanu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 323. panta pirmās daļas un krimināllietas materiāli nosūtīti Krāslavas rajona prokuratūrai ar ierosinājumu uzsākt kriminālvajāšanu pret aizdomās turēto Ukrainas pilsoni. Personai uzrādīta apsūdzība, noslēgta vienošanās par vainas atzīšanu un sodu. Lieta nosūtīta tiesai ar ierosināju vienošanās apstiprināšanai.

Kukuļdošana vai kukuļa piedāvāšana vai par kukuļa apsolīšana kvalificējama kā smags noziegums, par kuru saskaņā ar Latvijas Krimināllikumu draud brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods desmit līdz divu tūkstošu Latvijas Republikas noteikto minimālo mēnešalgu apmērā.

Sagatavoja:

Jolanta Babiško

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

tālr. 67075617, mob. 20364206

e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv