Konstatētie pārkāpumi
FOTO: Nauda

Piektdien, 20. novembrī, robežsargi Terehovas robežkontroles punktā aizturēja divus kukuļdevējus – Kazahstānas un Uzbekistānas pilsonis mēģināja piekukuļot robežsargus, piedāvājot kukuļus 100 un 20 eiro apmērā.

Veicot valsts robežu šķērsojošo personu un transportlīdzekļu robežpārbaudi, robežsargi konstatēja, ka no Latvijas izceļojoša Kazahstānas pilsoņa vadītā kravas automašīna nav reģistrēta noteiktā kārtībā.

Lai šķērsotu valsts robežu ar automašīnu, kas nav reģistrēta noteiktā kārtībā, transportlīdzekļa vadītājs robežsargiem piedāvāja kukuli 100 eiro apmērā.

Savukārt brīdi vēlāk robežsargi konstatēja, ka no Latvijas izceļojošs Uzbekistānas pilsonis uzrādīja pasi, kurā ievietota 20 eiro banknote, kas bija paredzēta kā kukulis, lai robežsargi ļautu šķērsot valsts robežu ar transportlīdzekli, par kuru nav veikta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana.

Par kukuļdošanu uzsākti kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 323. panta pirmās daļas un krimināllietas materiāli nosūtīti Ludzas rajona prokuratūrai ar ierosinājumu uzsākt kriminālvajāšanu pret aizdomās turētām personām. Ar Ludzas rajona prokuratūras prokurora priekšrakstu Kazahstānas pilsonim piemērots naudas sods 10 minimālo mēnešalgu apmērā, t.i. 4 300 eiro.

Sagatavoja:

Jolanta Babiško

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

tālr. 67075617, mob. 20364206

e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv