Konstatētie pārkāpumi
Norisinājās FRONTEX Aģentūras 90. Valdes sēde

Šā gada 5. jūnijā un 7. jūnijā robežsargi par viltotu dokumentu izmantošanu aizturējuši divas personas – vienu Moldovas un vienu Vācijas pilsoni.

Pāternieku robežkontroles punktā konstatēts 1959. gadā dzimis Vācijas pilsonis, kurš,  ar kravas automašīnu šķērsojot valsts robežu, uzrādīja viltotu Ukrainas transportlīdzekļa vadītāja apliecību, kā arī  viltotu Kazahstānas transportlīdzekļa vadītāja apliecību, kuru persona uzrādīja padziļinātas pārbaudes intervēšanas laikā. 

Savukārt Silenes robežkontroles punktā robežsargi veica pārbaudi kādai Latvijā ieceļojošai kravas automašīnai. Transportlīdzekļa vadītājs – 1984. gadā dzimis Moldovas pilsonis dokumentu pārbaudes laikā robežsargiem uzrādīja viltotu Moldovas Republikas transportlīdzekļa vadītāja apliecību.

Abos gadījumos par viltotu dokumentu izmantošanu uzsākts Kriminālprocess pēc Krimināllikuma 275. panta pirmās daļas. Pēc visu nepieciešamo kriminālprocesuālo darbību veikšanas abi kriminālprocesi nosūtīti Dienvidlatgales prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Likumpārkāpējiem par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu ar Dienvidlatgales prokuroru priekšrakstu piemērots naudas sods 1500 eiro apmērā katram.

Krimināllikums paredz, ka par dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga viltošanu, kā arī par viltota dokumenta, zīmoga vai spiedoga realizēšanu vai izmantošanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu, bet gadījumos, kad tas izdarīts mantkārīgā nolūkā, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai, ja tas radījis būtisku kaitējumu valsts varai, pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, draud brīvības atņemšana uz laiku līdz pat trim gadiem.

Sagatavoja:

Ginta Skangale

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļa.

tālr. 67075617

e-pasts: ginta.skangale@rs.gov.lv