Vizītes un tikšanās
FOTO: VRS atjaunošanai veltītā ziedu nolikšanas ceremonija

Pirmdien, 13. decembrī, Valsts robežsardze Rīgā atzīmēja savu atjaunošanas 30. gadadienu, kuras ietvaros norisinājās ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa, robežsargu apbalvošanas svinīgais pasākums un saņemto automašīnu un tehniskā aprīkojuma nodošana Valsts robežsardzes teritoriālajām pārvaldēm.

Valsts robežsardzes atjaunošanas 30. gadadienas atzīmēšana notika epidemioloģiski drošā vidē un sākās ar ziedu nolikšanas ceremoniju pie Brīvības pieminekļa, kurā piedalījās Valsts robežsardzes (VRS) un Valsts robežsardzes koledžas (VRK) vadība, VRS Štāba pārvalžu priekšnieki un vadītāji, kā arī VRS teritoriālo pārvalžu priekšnieki. Pasākuma viesu vidū bija Ministru prezidenta parlamentā sekretāre, iekšlietu ministre, Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs, aizsardzības ministrs, Valsts policijas priekšnieks un Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore.

Vēlāk VRS, VRK, VRS teritoriālo pārvalžu un VRS Štāba struktūrvienību vadība kopā ar viesiem ieradās VRS Štābā, kur ierindas laukumā norisinājās robežsargu apbalvošanas svinīgais pasākums. Klātesošos uzrunāja Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, iekšlietu ministre Marija Golubeva un aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Svinīgā pasākuma laikā par teicamu dienesta uzdevumu izpildi, izrādīto iniciatīvu un sasniegtiem darba rezultātiem, pašaizliedzīgu un profesionālu rīcību, glābjot cilvēka dzīvību,  ieguldījumu Valsts robežsardzes koledžas attīstībā, kā arī sakarā ar Latvijas Republikas Proklamēšanas 103. gadadienu deviņas Valsts robežsardzes amatpersonas saņēma dažādus apbalvojumus: Iekšlietu ministrijas “Goda zīmi” un apbalvojuma zīmi “Par pašaizliedzību”, Ministru kabineta Atzinības rakstu un Ministru prezidenta Pateicības rakstu, kā arī speciālo dienesta pakāpi pirms termiņa.

Tāpat norisinājās arī iepazīšanās un saņemto automašīnu un tehniskā aprīkojuma nodošana Valsts robežsardzes teritoriālajām pārvaldēm.

Valsts robežsardze projekta ietvaros savu autoparku papildināja ar 12 specializētajiem Renault Trafic markas mikroautobusiem ar speciālo aprīkojumu, kurus pienākumu veikšanai izmantos Valsts robežsardzes imigrācijas kontroles struktūrvienības.

Transportlīdzekļos ir veikta pārbūve, lai nodrošinātu ērtāku un ergonomiskāku dienesta pienākumu veikšanu. Ņemot vērā, ka imigrācijas kontroli veicošiem robežsargiem dienesta pienākumi vairākas stundas jāveic pie galda, aizpildot dažādu dokumentāciju un veicot darbu pie datora, jaunajos transportlīdzekļos ir izveidotas ērtas un ergonomiskas darba vietas pie galda, kur vienlaicīgi varēs strādāt divi robežsargi. Arī mikroautobusu izvietojums ir izveidots tā, lai robežsargi varētu vienkāršāk pārvietoties pa transportlīdzekli un veikt darbu pie tehniskajām iekārtām.

Transportlīdzekļus paredzēts izmantot, veicot dienesta pienākumus ārzemnieku ieceļošanas, uzturēšanās, nodarbinātības, izceļošanas un tranzīta noteikumu ievērošanas kontrolei gan valsts iekšienē, gan pie iekšējām robežām, kā arī, kā īslaicīgu risinājumu, veicot robežkontroles pagaidu atjaunošanu uz iekšējām robežām.

Sagatavoja:

Jolanta Babiško

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

tālr. 67075617, mob. 20364206

e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv