Konstatētie pārkāpumi
dokumentu parbaude

Šā gada 9. decembrī robežsargi par viltotu dokumentu izmantošanu aizturēja vienu personu – Ukrainas pilsoni.

Grebņevas robežkontroles punktā robežsargi veica pārbaudi kādai Latvijā ieceļojošai vieglajai automašīnai. Transportlīdzekļa vadītājs – 1985. gadā dzimis Ukrainas pilsonis dokumentu pārbaudes laikā robežsargiem uzrādīja viltotu Ukrainas transportlīdzekļa vadītāja apliecību, kā arī viltotu transportlīdzekļa reģistrācijas apliecību.

Par viltotu dokumentu izmantošanu uzsākts Kriminālprocess pēc Krimināllikuma 275. panta pirmās daļas. Pēc visu nepieciešamo kriminālprocesuālo darbību veikšanas kriminālprocess nosūtīts Austrumlatgales prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Likumpārkāpējam par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu ar Austrumlatgales prokurora priekšrakstu piemērots naudas sods 2000 eiro apmērā.

Krimināllikums paredz, ka par dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga viltošanu, kā arī par viltota dokumenta, zīmoga vai spiedoga realizēšanu vai izmantošanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu, bet gadījumos, kad tas izdarīts mantkārīgā nolūkā, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai, ja tas radījis būtisku kaitējumu valsts varai, pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, draud brīvības atņemšana uz laiku līdz pat trim gadiem.

Sagatavoja:

Dana kokoreviča

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

tālr. 67913516, mob. 26450351

e-pasts: dana.kokorevica@rs.gov.lv