Konstatētie pārkāpumi
Robežsargi aiztur Moldovas pilsoni ar viltotiem dokumentiem

Šā gada 6. augustā robežsargi par viltotu dokumentu izmantošanu aizturēja vienu personu – Latvijas pilsoni.

Silenes robežkontroles punktā robežsargi veica pārbaudi kādai no Latvijas izceļojošai vieglajai automašīnai. Transportlīdzekļa vadītājs – 1978. gadā dzimis Latvijas pilsonis dokumentu pārbaudes laikā robežsargiem uzrādīja viltotu Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās karalistes  transportlīdzekļa vadītāja apliecību.

Par viltotu dokumentu izmantošanu uzsākts Kriminālprocess pēc Krimināllikuma 275. panta pirmās daļas. Pēc visu nepieciešamo kriminālprocesuālo darbību veikšanas kriminālprocess nosūtīts Dienvidlatgales prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Likumpārkāpējam par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu ar Dienvidlatgales prokuroru priekšrakstu piemērots naudas sods 1500 eiro apmērā.

Krimināllikums paredz, ka par dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga viltošanu, kā arī par viltota dokumenta, zīmoga vai spiedoga realizēšanu vai izmantošanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu, bet gadījumos, kad tas izdarīts mantkārīgā nolūkā, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai, ja tas radījis būtisku kaitējumu valsts varai, pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, draud brīvības atņemšana uz laiku līdz pat trim gadiem.

Sagatavoja:

Ginta Skangale

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļa.

tālr. 67075617

e-pasts: ginta.skangale@rs.gov.lv