Konstatētie pārkāpumi
FOTO: Robežsargs darbībā

Otrdien, 1. jūnijā, Silenes robežkontroles punktā aizturēts viens Baltkrievijas pilsonis ar viltotu Polijas transportlīdzekļa vadītāja apliecību.

Otrdienas rītā Silenes robežkontroles punktā robežsargi veica pārbaudi kādai Latvijā ieceļojošai kravas automašīnai. Transportlīdzekļa vadītājs – 1969. gadā dzimis Baltkrievijas pilsonis dokumentu pārbaudes laikā robežsargiem uzrādīja viltotu Polijas transportlīdzekļa vadītāja apliecību.

Par viltotu dokumentu izmantošanu uzsāktais kriminālprocess pēc Krimināllikuma 275. panta pirmās daļas pēc visu nepieciešamo kriminālprocesuālo darbību veikšanas nosūtīts Dienvidlatgales prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Likumpārkāpējam par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu ar Dienvidlatgales prokurora priekšrakstu piemērots naudas sods 1500 eiro apmērā.

Jāatzīmē, ka šogad līdz šim konstatētas jau 25 personas, kuras uzrādījušas viltotus ceļošanas vai transportlīdzekļa dokumentus, savukārt pērn visa gada garumā par viltotu dokumentu izmantošanu aizturēta 151 persona.

Krimināllikums paredz, ka par dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga viltošanu, kā arī par viltota dokumenta, zīmoga vai spiedoga realizēšanu vai izmantošanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu, bet gadījumos, kad tas izdarīts mantkārīgā nolūkā, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai, ja tas radījis būtisku kaitējumu valsts varai, pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, draud brīvības atņemšana uz laiku līdz pat trim gadiem.

Sagatavoja:

Jolanta Babiško

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

tālr. 67075617, mob. 20364206

e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv