Konstatētie pārkāpumi
FOTO: Uzraksts robežsardze uz automašīnas

Šā gada 25. un 26. decembrī robežsargi par viltotu dokumentu izmantošanu aizturējuši vienu Moldovas un vienu Rumānijas pilsoni.

Terehovas robežkontroles punktā konstatēts 1993. gadā dzimis Moldovas pilsonis, kurš, šķērsojot valsts robežu, robežsargiem uzrādīja viltotu Moldovas transportlīdzekļa vadītāja apliecību. Savukārt 1982. gadā dzimušais Rumānijas pilsonis dokumentu pārbaudes laikā robežsargiem uzrādīja viltotu Rumānijas transportlīdzekļa vadītāja apliecību.

Abos gadījumos par viltotu dokumentu izmantošanu uzsākts Kriminālprocess pēc Krimināllikuma 275. panta pirmās daļas. Pēc visu nepieciešamo kriminālprocesuālo darbību veikšanas abi kriminālprocesi nosūtīti Austrumlatgales prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Likumpārkāpējiem par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu ar Austrumlatgales prokuroru priekšrakstu piemēroti naudas sodi - 1500 eiro apmērā katram.

Krimināllikums paredz, ka par dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga viltošanu, kā arī par viltota dokumenta, zīmoga vai spiedoga realizēšanu vai izmantošanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu, bet gadījumos, kad tas izdarīts mantkārīgā nolūkā, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai, ja tas radījis būtisku kaitējumu valsts varai, pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, draud brīvības atņemšana uz laiku līdz pat trim gadiem.

Sagatavoja:

Ginta Skangale

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļa.

tālr. 67075617

e-pasts: ginta.skangale@rs.gov.lv