Konstatētie pārkāpumi

Šā gada 4. septembrī Krāslavas novadā aizturēts viens Baltkrievijas un viens Ukrainas pilsonis par mēģinājumu pārvietot personas, kuras nelikumīgi šķērsojušas valsts robežu.

Svētdien, Valsts robežsardze, sadarbībā ar Valsts policijas amatpersonām, Neikšānu ciema rajonā apmēram 3 km no valsts robežas mēģināja pārbaudei apturēt kādu VW Tuareg markas automašīnu, taču vadītājs nepakļāvās Valsts policijas likumīgajām prasībām apturēt spēkratu un no notikuma vietas aizbrauca lielā ātrumā. Tika uzsākta automašīnas vajāšana, kā rezultātā transportlīdzeklis iekļuva ceļu satiksmes negadījumā, jo vadītājs ātruma dēļ ar to netika galā.

Aizturētie, 1996. gadā dzimušais Baltkrievijas pilsonis un 2000. gadā dzimušais Ukrainas pilsonis, pratināšanās laikā atdzinās, ka viņiem vajadzēja sagaidīt personas, kuras, visticamāk nelikumīgi ir šķērsojušas valsts robežu, un pārvietot viņas uz citām Eiropas valstīm.

Tāpat aizturētie vīrieši Latvijā atradās bez derīgiem ceļošanas dokumentiem.

Pret 1996. gadā un 2000. gadā dzimušajiem vīriešiem par sagatavošanos noziegumam - par apzinātu personas nodrošināšanu ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijas Republikā, ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā vai ja šāda iespēja nodrošināta divām vai vairākām personām, pēc Krimināllikuma 15.panta 3.daļas un 285. panta otrās daļas uzsākts kriminālprocess.

Personas ievietotas Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas vietā.

Sagatavoja:

Ginta Skangale

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļa.

tālr. 67075617

e-pasts: ginta.skangale@rs.gov.lv