Statistika

Svētdien, 24. janvārī, Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 47 likumpārkāpējus.

Uz ārējām robežām konstatēti deviņi robežpārkāpēji, tajā skaitā:

  • Konstatēts viens ārzemnieks ar viltotiem dokumentiem

Silenes robežkontroles punktā konstatēts viens Latvijā ar kravas automašīnu un piekabi ieceļojošs Kirgizstānas pilsonis ar viltotu Melnkalnes Starptautisko transportlīdzekļu apdrošināšanas polisi. Persona atgriezta uz izceļošanas valsti. Viltotais dokuments izņemts.

  • Ieceļošana Latvijā liegta diviem ārzemniekiem

Terehovas robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta diviem Kazahstānas pilsoņiem, jo ārzemnieki bija pārkāpuši MK 2020. gada 9. jūnija noteikumu Nr. 360 „Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid - 19 infekcijas izplatības ierobežošanai" prasības. Personas atgrieztas uz izceļošanas valsti.

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti 36 personām – 10 Latvijas, astoņiem Igaunijas, sešiem Ukrainas, pieciem Polijas, diviem Baltkrievijas, diviem Rumānijas, vienam Somijas, vienam Lietuvas un vienam Bosnijas un Hercegovinas pilsonim.


Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības vai liegušas šķērsot robežu divām personām – vienam Krievijas un vienam Kirgizstānas pilsonim.

Sagatavoja:

Jolanta Babiško

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

tālr. 67075617, mob. 20364206

e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv