Statistika

Pirmdien, 17. maijā, Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 39 likumpārkāpēju.

Uz ārējām robežām konstatēti 20 robežpārkāpēji, tajā skaitā:

  • Konstatētas 11 personas ar viltotiem dokumentiem

Lidostas “Rīga” robežkontroles punktā konstatēti divi Indijas un viens Azerbaidžānas pilsonis, bet veicot imigrācijas kontroli, Bauskas novada Brunavas pagastā konstatēti divi Lietuvas un divi Latvijas pilsoņi, kā arī viens Latvijas nepilsonis, savukārt Rucavas novada Rucavas pagastā konstatēti trīs Lietuvas pilsoņi ar viltotiem Covid-19 testiem. Pret diviem Indijas un vienu Azerbaidžānas pilsoni uzsākta administratīvā lietvedība, pārējās personas sauktas pie administratīvās atbildības.

  • Ieceļošana Latvijā liegta trīs ārzemniekiem

Silenes robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta vienam Kirgizstānas pilsonim, jo ārzemniekam nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, Terehovas robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta vienam Kirgizstānas pilsonim, jo ārzemniekam ir spēkā liegums ieceļot un uzturēties Šengenas zonas valstu teritorijā, savukārt Lidostas “Rīga” robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta vienam Krievijas pilsonim, jo ārzemnieks nevarēja pamatot ieceļošanas un uzturēšanās mērķi un apstākļus, kā arī ārzemnieks bija pārkāpis MK 2020. gada 9. jūnija noteikumu Nr. 360 „Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid - 19 infekcijas izplatības ierobežošanai" prasības. Personas atgrieztas uz izceļošanas valsti.

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti 14 personām – septiņiem Latvijas, četriem Ukrainas, diviem Lietuvas un vienam Igaunijas pilsonim.


Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības vai liegušas šķērsot robežu piecām personām – trīs Baltkrievijas, vienam Krievijas un vienam Serbijas pilsonim.

Sagatavoja:

Jolanta Babiško

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

tālr. 67075617, mob. 20364206

e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv