Statistika

Pirmdien, 14. jūnijā, Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 56 likumpārkāpējus.

Uz ārējām robežām konstatēts 21 robežpārkāpējs, tajā skaitā:

  • Konstatētas septiņas personas ar viltotiem dokumentiem

Lidostas “Rīga” robežkontroles punktā konstatēti trīs Latvijas un trīs Lietuvas pilsoņi, kā arī veicot imigrācijas kontroli, Rucavas novada Rucavas pagastā konstatēts vēl viens Lietuvas pilsonis ar viltotiem Covid-19 testiem. Pret diviem Lietuvas pilsoņiem uzsākta administratīvā lietvedība, pārējās personas sauktas pie administratīvās atbildības.

  • Aizturēts meklēšanā esošs Latvijas nepilsonis

Veicot pasažieru profilēšanu, Lidostas “Rīga” robežkontroles punktā konstatēts viens meklēšanā esošs Latvijas nepilsonis. 1983. gadā dzimušais vīrietis aizturēts un nodots Valsts policijas amatpersonām.

  • Ieceļošana Latvijā liegta trīs ārzemniekiem

Lidostas “Rīga” robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta vienai Uzbekistānas pilsonei, jo ārzemniece nevarēja pamatot ieceļošanas un uzturēšanās mērķi un apstākļus, kā arī bija pārkāpusi MK 2020. gada 9. jūnija noteikumu Nr. 360 „Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" prasības, kā arī diviem Uzbekistānas pilsoņiem, jo ārzemniekiem nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas. Personas atgrieztas uz izceļošanas valsti.

  • Uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi konstatēti četriem ārzemniekiem

Terehovas un Lidostas “Rīga” robežkontroles punktā konstatēts viens Krievijas, divi Uzbekistānas un viens ASV pilsonis, kuri bija pārkāpuši uzturēšanās nosacījumus (nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, pārsniegts bezvīzu režīma noteiktais uzturēšanās laiks) Šengenas zonas valstīs. Personas sauktas pie administratīvās atbildības.

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti 30 personām – septiņiem Rumānijas, sešiem Igaunijas, četriem Latvijas, trīs Ukrainas, diviem Baltkrievijas, diviem Lietuvas, vienam ASV, vienam Indijas, vienam Irākas, vienam Polijas, vienam Vācijas un vienam Čehijas pilsonim.


Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības vai liegušas šķērsot robežu piecām personām – vienam Baltkrievijas, vienam Latvijas, vienam Lietuvas, vienam Igaunijas un vienam Serbijas pilsonim.

Sagatavoja:

Jolanta Babiško

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

tālr. 67075617, mob. 20364206

e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv